ΒΙΝΤΕΟ: Έπιασε τρία πέναλτι κι έστειλε την Ελπίδα Σκουτάρεως στη Γ’ Εθνική

Στα πέναλτι κρίθηκε η αναμέτρηση της Ελπίδας Σκουτάρεως με την ομάδα του Κερατσινίου κι εκεί ο πρώην γκολκίπερ του Πανσερραϊκού, Δημήτρης Καστανιώτης, ο οποίος μπήκε στο ματς ως αλλαγή στο 33′, μετά την αποβολή του Νίκου Νικολούδη, έγινε ο απόλυτος πρωταγωνιστής.

Οχτώ λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς μάλιστα ο ο 27χρονος τερματοφύλακας τραυματίστηκε με τα τοπικά Μέσα των Σερρών να αναφέρουν ότι υπέστη μερική ρήξη έξω πλαγίου συνδέσμου. Παρ’ όλα αυτά ο Καστανιώτης έσφιξε τα δόντια, συνέχισε να αγωνίζεται και στο φινάλε έγινε ο ήρωας της αναμέτρησης.

Το ματς στην κανονική διάρκεια έληξε 0-0, στην παράταση το σκορ έγινε 1-1 και οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι. Εκεί ο πορτιέρο της Ελπίδας κατέβασε… ρολά στην εστία του, καθώς απέκρουσε και τα τρία χτυπήματα του ΑΠΟ Κερατσινίου και με σκορ 3-0, έστειλε την ομάδα του στη Γ’ Εθνική!