Τρίποντο ”χρυσός” για τον Αχιλλέα 2-1 τον Αετό

Βήμα προς την παραμονή έκανε σήμερα ο Αχιλλέας που κέρδισε τον Αετό 2-1 και πλέον μετρά δέκα βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Κατσίκα μετά από σέντρα του Μαρούγκα στο 32΄. Όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν το παιχνίδι. Η ισοφάριση από τον Παναγιώτου με κεφαλιά στο 49΄ και το τελικό σκορ…

…διαμόρφωσε στο 76΄με κεφαλιά ο Χασιώτης μετά από σέντρα του Μαλλιαρού, από τους φιλοξενούμενους αναφέρθηκε ως αυτογκόλ του Βλαχάβα. Για τους γηπεδούχους καλές άσεις είχε στο πρώτο ημίχρονο ο Πλαστάρας με δύο σουτ και στο δεύτερο ημίχρονο Παναγιώτου και Πλασταράς από καλή θέση σούταραν άουτ. Οι φιλοξενούμενοι στο 3ο λεπτό έχασαν πέναλτι με τον Μαρούγκα που κέρδισε ο ίδιος. Στο 20΄σουτ του Ραφαήλ απέκρουσε στη γραμμή ο τερματοφύλακας, Τέλος, στο 90΄ο Κατσίκας βρέθηκε μόνος του σε κενή εστία στέλνοντας την μπάλα άουτ και τραυματίστηκε χτυπώντας πάνω στο δοκάρι.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ(Πλασταράς): Στέκας, Μόσχος, Γαλογαύρος(36΄Καλτσάς), Διαμαντής, Μπούκης, Χασιώτης, Πίνας(70΄Μαρμαγκιόλης), Μαλλιαρός, Τσεκούρας, Πλασταράς,Παναγιώτου(80΄Κουτσιανίτης)
ΑΕΤΟΣ(Σπαθούλας): Γκαβόπουλος, Δ. Βλαχάβας, Στεργίου(70΄Νικοζήσης), Γ. Βλαχόπουλος, Κοτρώνης, Μαρούφ, Σιούρης, Καρυπίδης, Κατσίκας(90΄λ.τρ.Παπαδόπουλος), Μαρούγκας, Ραφαήλ