Με χατ-τρικ του Νούσια ο Αστέρας κέρδισε 5-0 την ΕΜΑ

Με πέντε γκολ καθάρισε ο Αστέρας την ΕΜΑ που βρέθηκε στο Ριζόμυλο με δώδεκα μόλις παίκτες.
Το 1-0 με πλασέ του Νούσια στο 9ο κιόλας λεπτό μετά από ασίστ του Γάρου, το δεύτερο γκολ από σουτ του Γάρου μετά από γύρισμα του Τριχόπουλου και το 3-0 στο 19΄ μετά από κάθετη μπαλιά του Νούσια ο Τριχόπουλος…

…έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν τα άλλα δύο γκολ με τον Νούσια που πέτυχε χατ-τρικ. Το ένα στο 75΄μετά από γύρισμα του Γάρου και το άλλο μετά από κάθετη πάσα του Καραμανιώλα.
Για τους γηπεδούχους ο Νούσιας είχε δοκάρι στο 31΄και στο 78΄. Ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές στιγμές με τον 15χρονο Ρεφουγιέτι, στο 15΄και στο 65΄που πλάσαρε μέσα από την περιοχή με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.
ΑΣΤΕΡΑΣ(Ανδρουτσόπουλος): Βουραζέρης, Καραλόπουλος, Μυλωνάς(60΄Καραμανιώλας, Λουφόπουλος, Ρέβης, Παπαγιανόπουλος, Τριχόπουλος,(46΄Μαγγιώρος), Περιβολιώτης, Νούσιας, Μπούρντα(50΄Μπατσικώστας), Γάρος
ΕΜΑ(Αναγνώστου): Καπαλίκας, Σκοτεινός, Ζγιούλης, Μπούσης, Ρομάριο, Κουφαλιδάκης(65΄Θ. Βαλκανιώτης), Ζαγκαβιέρος, Παπαδάκης, Χορταριάς, Καπέσιος, Ρεφουγιάτι