Ισόπαλος 2-2 ο Ρήγας στο Ελευθεροχώρι

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι του Ρήγα Φεραίου με τους Μαύρους Αετούς στο Ελευθεροχώρι. Με την ισοπαλία αυτή η τρικαλινή ομάδα ανανέωσε την παραμονή της και θα αγωνιστεί και τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι Μαύροι Αετοί προηγήθηκαν με τον Τσιώλη στο 11′, ενώ στο 13΄ο Ιωάννου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Ελευθεροχωρίου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Τσελεπή στο 48′, ενώ ο νεαρός Λεονί Χότζα στο 76′ ισοφάρισε, γράφοντας το 2-2, που ήτα και το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Λάκης Μπακάλης χρησιμοποίησε πολλά νεαρά παιδιά, τα οποία ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα
7′ Πρώτο σουτ στο ματς απο τον Ιωάννου η μπάλα περνάει ψηλά άουτ
8′ Νέα καλή στιγμή για το Ελευθεροχώρι, σουτ του Σκόνδρα μπλόκαρε ο Τσουμπέκος
11′ Απο ωραία μπαλιά του Ιωάννου ο Τσιώλης βρέθηκε απέναντι απο τον Τσουμπέκο και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0
13′ Κάθετη μπαλιά του Βερβέρα για τον Ιωάννου αυτός με δυνατό σουτ έκανε το 2-0
16′ Κοντινό σουτ του Τσελεπή η μπάλα στο δοκάρι του Γιδόπουλου και άουτ
19′ Ο Χότζα για τον Τσελεπή αυτός απέναντι απο τον Γιδόπουλο έκανε το σουτ και γκολκίπερ του Ελευθεροχωρίου έδιωξε σωτήρια με τα πόδια
24′ Δυνατό σουτ του Χατζή έβγαλε σε κόρνερ ο Γιδόπουλος
33′ Ο Καναβός βρέθηκε μέσα στην περιοχή έκανε το δυνατό σουτ και ο Γιδόπουλος είπε πάλι «όχι»
43′ Ο Χατζής τροφοδότησε τον Τσελεπή ο οποίος απο πλεονεκτική θέση έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
45′ Ο Κουσκουρίδας πέρασε στον Τσελεπή ο οποίος έκανε το κοντινό σουτ και ο Γιδόπουλος απέκρουσε σωτήρια
48′ Με την πρώτη επίσκεψη του Ρήγα στα καρέ του Γιδόπουλου ο Τσελεπής με δυνατό σουτ μειώνει σε 2-1
56′ Μακρινό σουτ του Καναβού η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιδόπουλου
57′ Σέντρα του Χίσα κεφαλιά του Τσελεπή η μπάλα πέρασε άουτ
74′ Μακρινό σουτ του Αραμπατζή η μπάλα πέρασε άουτ
76′ Ο Τσελεπής τροφοδότησε τον Χότζα ο οποίος με δυνατό σουτ νίκησε τον Γιδόπουλο για το 2-2
ΜΑΥΡΟΙ ΑΕΤΟΙ: Γιδόπουλος, Γιαννούλας, Αετόπουλος (46΄Μουρίκης), Καραστέργιος, Ρόμπος, Μπαλτιμάς, Σκόνδρας, Κεχαγιάς, Βερβέρας, Τσιώλης, Ιωάννου
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Τσουμπέκος (46′ Τσιότρας), Ράπτης, Λάμπρου, Κουσκουρίδας, Μπόρας, Μπακάλης (64′ Μπομπότης), Χατζής (46′ Αραμπατζής), Χίσα, Χότζα, Καναβός, Τσελεπής.