“Δυνατό” τριήμερο για το πόλο της Νίκης

Δυνατές μάχες σε διπλό μάλιστα ταμπλό για το τμήμα υδατοσφαίρισης της Νίκης Βόλου, σ’ ένα τριήμερο με έντονο ενδιαφέρον σε πολλά επίπεδα (16-18/06).

Την χρονιά τους παίζουν το μικρότερο ηλικιακά τμήμα καθώς και η ανδρική ομάδα, με τις μάχες να αναμένονται δυνατές από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο σε όλες τις αναμετρήσεις.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ

Την αρχή θα κάνει η ομάδα των μίνι-παίδων του συλλόγου, που θα διεκδικήσει την πρόκριση για την τελική φάση του πρωταθλήματος μέσα από έναν όμιλο ιδιαίτερα δύσκολο και ισορροπημένο.

Θα αντιμετωπίσει τις ομάδες της ΝΕ Λάρισας, του ΝΟ Πατρών, της ΚΕ Κοζάνης και του ΟΥΚ έχοντας ως στόχο την κατάληψη μίας εκ των δυο πρώτων προνομιούχων θέσεων που δίνουν εισιτήριο για τα τελικά.

Ο Δημήτρης Κόφφας μαζί με τους Μπλάνα-Αδαμάσογλου θα χρησιμοποιήσει τους: Εγνατιάδη Γ., Γκανάτσιο, Στεφάνου, Παπαδημητρίου, Βαφίνη, Κομνιανό, Εγνατιάδη Θ., Μεριστούδη, Πουλαράκη, Βαλτσιώτη, Καλαντζή, Παπουτσή, Σιγανό, Γλούμη, Εγνατιάδη Αλ.

mini paides niki

Ο όμιλος θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο της Νέας Ιωνίας και το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1η αγωνιστική Παρασκευή 16/06/2017

ΩΡΑ:19:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:20:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

2η αγωνιστική Σάββατο 17/06/2017

ΩΡΑ:10:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΩΡΑ:11:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

3η αγωνιστική Σάββατο 17/06/2017

ΩΡΑ:17:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΩΡΑ:18:00 ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

4η αγωνιστική Κυριακή 18/06/2017

ΩΡΑ:09:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

ΩΡΑ:10:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΚΕ ΚΟΖΑΝΗΣ

5η αγωνιστική Κυριακή 18/06/2017

ΩΡΑ:17:00 ΝΕ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:18:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Η ανδρική ομάδα της Νίκης θα παίξει τα ρέστα της για την σωτηρία στον όμιλο για τα play-out της Α2 κατηγορίας, αφού δεν κατάφερε να πλασαριστεί σε κάποια θέση που θα έδινε εισιτήριο για τους ομίλου ανόδου της κατηγορίας. Η αποστολή της φαντάζει δύσκολη καθώς ξεκινάει από την τελευταία θέση του ομίλου αλλά θέλει να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι η πρώτη φάση θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο του Βόλου και θα προσπαθήσει να καλύψει το χαμένο έδαφος.

Ο τεχνικός της ομάδας Δημήτρης Μπλάνας θα έχει στην διάθεση του τους: Παρασκευά, Δανιήλ, Πισσία, Γιαβαρίδη, Μαρτζούχο, Γλούμη, Γκανάτσιο, Χατζηγούλα, Παπαδημητρίου, Μόσιο, Τάσιο, Μακρή, Κανάκη, Βάτσο, Γκατζούνα.

Το πρόγραμμα του ομίλου που θα φιλοξενηθεί στο κολυμβητήριο του Βόλου:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 17/06/2017

09:30 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

10:30 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

11:30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

12:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 17/06/2017

18:30 ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

19:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ

20:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

21:30 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 18/06/2017

10:00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

11:00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ

12:00 ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

13:00 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ