«Κούπα» και στο ΕΠΙΣΚΥΡΟΣ CUP για τους Νέους της Νίκης Βόλου (video)

Η Νίκη Βόλου αναδείχθηκε η πρωταθλήτρια ομάδα στην κατηγορία Νέων ηλικίας 1999-2001 στο ΕΠΙΣΚΥΡΟΣ CUP. Οι κυανόλευκοι επιβλήθηκαν στο τελικό που πραγματοποιήθηκε στο Πανθεσσαλικό με 3-1 επί της Αγίας Άννας, χάρη σε τέρματα που σημείωσαν οι Βουρδάκης, Φουρκιώτης και Ματθαίου ενώ για τους φιναλίστ το γκολ με το οποίο ισοφάρισαν προσωρινά σημείωσε ο Κωτούλας.

23/6 Γήπεδο Πανθεσσαλικού Τελικός: ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1-3

Οι ποδοσφαιριστές της Νίκης Βόλου που αγωνίστηκαν στο ΕΠΙΣΚΥΡΟΣ CUP ήταν οι εξής:

ΚΑΚΑΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΑΣΙΑΣ ΠΑΥΛΟΣ, ΡΑΠΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΠΡΩΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΣΙΩΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΒΛΑΧΟΣ ΦΙΛΙΠΠΑΣ, ΦΛΩΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΚΟΥΚΟΥΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΧΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΧΑΤΖΟΓΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ, ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ, ΤΣΙΑΝΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΒΟΥΡΔΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΦΟΥΡΚΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΣΕΛΝΤΙ ΝΑΝΟ, ΣΦΟΝΔΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΣ, ΡΩΜΑΝΟΣ ΧΑΡΧΑΛΑΚΗΣ, ΚΟΛΗΜΗΤΡΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ.

Άξιο αναφοράς είναι ότι ο Φάτζιο Μπούις έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλα τα παιδιά της κυανόλευκης αποστολής.

Η Αγία Άννα πέρασε στον τελικό κερδίζοντας τον Ολυμπιακό Βόλου 2-1, με το γκολ της πρόκρισης να σημειώνεται στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ενώ με ισοπαλία το εισιτήριο το έπαιρναν οι ερυθρόλευκοι.

Ο Φάτζιο Μπούις γνώρισε την αποθέωση στα αποδυτήρια ενώ την τιμητική του είχε και ο έφορος της ακαδημίας ποδοσφαίρου της Νίκης Βόλου, Άκης Σουγγάρης.

Η Διοίκηση του Ερασιτέχνη και τα μέλη της Δ.Ε. του τμήματος εξέφρασαν τα συγχαρητήριά τους στους προπονητές και αθλητές για την επιτυχία τους.

Βίντεο από τους πανηγυρισμούς μετά την πρόκριση στον τελικό και μετά την κατάκτηση του τίτλου: