Το ρεκόρ του Γιαλούση και το γούρι του… (photos)

Ένα γκολ όλο κι όλο είχε σημειώσει στην καριέρα του ο Λευτέρης Γιαλούσης κι αυτό την περίοδο 2011-12 με την φανέλα του Εργοτέλη. Ο 30χρονος αμυντικός στο παιχνίδι με τον Αγρ. Αστέρα (3-1) σκόραρε δύο φορές με τον Ολυμπιακό Βόλου και βοήθησε τα μέγιστα στο να έρθει η επιτυχία για τους «ερυθρόλευκους». Στα τελευταία παιχνίδια ο Γιαλούσης…

…αναλαμβάνει συχνά τις εκτελέσεις φάουλ και χθες δικαιώθηκε, σημειώνοντας ένα πολύ όμορφο γκολ με εκτέλεση φάουλ στο δεύτερο ημίχρονο. Το πρώτο γκολ το πέτυχε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου μετά από εκτέλεση έμμεσου φάουλ μέσα στην περιοχή, σουτάροντας από το ύψος του πέναλτι.
Όπως θα δείτε και μέσα από τις φωτογραφίες του goalpost.gr ο Λευτέρης Γιαλούσης πανηγύρισε με ιδιαίτερο τρόπο το πρώτο γκολ, ενώ το γούρι του δεν είναι άλλο από τον μικρό του γιο, ο οποίος δεν χάνει παιχνίδι έδρας του Ολυμπιακού.