Στην τελική ευθεία το 31ο Ανεπίσημο Τουρνουά Μπάσκετ (αποτελέσματα / βαθμολογίες)

Με συναρπαστικούς αγώνες συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε και η δεύτερη εβδομάδα στο 31ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ , παρουσία εκατοντάδων φιλάθλων, καθημερινά, στα δυο πλήρως ανακαινισμένα γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής», στη Νέα Ιωνία.

Αθλητές και αθλήτριες, διαιτητές, κριτές παράγοντες και φίλαθλοι, καθημερινά απολαμβάνουν και προσφέρουν θέαμα στον μακροβιότερο θεσμό της περιοχής μας, σε δυο γήπεδα που πλέον πληρούν όλες τις προδιαγραφές για ασφαλείς αγώνες.

Η τρίτη και τελευταία εβδομάδα θα έχει τους αγώνες της τελικής φάσης, που αναμένονται ιδιαίτερα συγκλονιστικοί και αμφίρροποι και το 31ο Ανεπίσημο Τουρνουά Μπάσκετ θα ολοκληρωθεί στις 28 Ιουλίου με τον τελικό της κατηγορίας των Επίσημων Αθλητών και τις βραβεύσεις και στις δυο κατηγορίες.

Oι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα των μέχρι τώρα αγώνων έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

 

 

ΟΜΙΛΟΣ

   
   

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ

ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ

   
 

1.

ΝΕΜΕΣΙΣ

6

12

452

414

   
 

2.

ΑΡΑΜΙΣ/REEF

6

11

418

381

   
 

3.

DRAFTS

6

9

391

402

+6

 
 

4.

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ

6

9

382

374

-6

 
 

5.

LIBERTA

6

8

386

395

   
 

6.

BOMBERS

6

7

331

307

+3

 
 

7.

ΙΩΝΑΣ

6

7

385

404

-3

 

ΙΩΝΑΣΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ  

BOMBERS – DRAFTS               

LIBERTA – ARAMIS/REEF

ΙΩΝΑΣΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ– BOMBERS

DRAFTS – LIMBERTA

ARAMIS/REEF – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΙΩΝΑΣ – BOMBERS

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – DRAFTS

ΙΩΝΑΣ – LIMBERTA

BOMBERS – ARAMIS/REEF

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ –  ΝΕΜΕΣΙΣ

DRAFTS – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΙΩΝΑΣ – ARAMIS/REEF

AΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ-LIBERTA

DRAFTS-ARAMIS/REEF

BOMBERS – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – ARAMIS/REEF 

LIMBERTA – ΝΕΜΕΣΙΣ

BOMBERS – LIMBERTA

ΙΩΝΑΣ – DRAFTS

 

54-66

45-55

59-68

57-68

79-62

62-61

77-82

60-63

57-63

69-76

43-54

71-73

70-76

64-70

56-55

80-82

63-70

53-67

76-83

57-59

81-61

                       
 
   

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ  ΑΘΛΗΤΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

 ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

BOMBERS

3-0

204128

3

6

ΥΔΡΟWARRIORS

2-1

187137

3

5

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ

1-2

124-140

3

4

Δ.Π

03

118-228

3

3

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ-BOMBERS               38-61

Δ.Π- ΥΔΡΟWARRIORS                  40-96

BOMBERS – Δ.Π                             73-43

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ-ΥΔΡΟWARRIORS   27-44       

BOMBERS –ΥΔΡΟWARRIORS     70-47

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ – Δ.Π                    59-35

ΒΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS

2-1

158-145

3

5

ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ

2-0

133-100

2

4

RFC

11

101-101

2

3

ΔΡΟΣΕΡΟΙ

0-3

142-188

3

3

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS-ΔΡΟΣΕΡΟΙ                 62-37

ΔΡΟΣΕΡΟΙ – ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ              51-67

ΑΣΥΛΟ/ABALAKERSRFC                            47-42   

ΔΡΟΣΕΡΟΙ – RFC                                              54-59                        

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS – ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ    49 -66

ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ – RFC                           … – …  (Δευτέρα 24/7, 21.00, γήπεδο Α)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν – Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

SHAWEMENTES

3-0

138-76

3

6

DRILLANDS

2-1

128-97

3

5

COMEBACK

1-2

75-148

3

3

ΝΕΜΕΣΙΣ

0-0

0-60

3

0

SHAWEMENTES-COME BACK     75-41

ΝΕΜΕΣΙΣ – DRILLANDS                 0-20 ΑΑ

COME BACK – ΝΕΜΕΣΙΣ               20- 0 Α.Α

SHAWEMENTES-DRILLANDS      43-35

COME BACK-DRILLANDS             54-73

SΗAWΕMENTES- ΝΕΜΕΣΙΣ     20-0 ΑΑ

 

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν- Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ

3-0

123-85

3

6

ΠΗΓΑΣΟΣ

2-1

157166

3

5

ΠΑΡΤΑΛΙΑ

12

119115

3

3

ΑΓΕΤ

03

146180

3

2

ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΑΓΕΤ                         65-60

ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ                 66-44

ΠΑΡΤΑΛΙΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ                  54-55

ΑΓΕΤ-ΠΗΓΑΣΟΣ                            45-58

ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ      0-20 ΑΑ

ΑΓΕΤ-ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ                  41-57

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

 

 ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

 

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ

2-1

170149

3

5

+10

CAFÉ LIFE

2-1

140-132

3

5

+2

ΑΝΩΝΥΜΟΙ

2-1

148136

3

5

-12

PERIVOLOS

03

73103

3

3

 

CAFÉ LIFE – ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ    40-55

ΑΝΩΝΥΜΟΙ – ΠΕΡΙΒΟΛΟΣ        62-38  

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ – ΑΝΩΝΥΜΟΙ 39-44

CAFÉ LIFEPERIVOLOS              41-35

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ-PERIVOLOS    76-65

CAFE LIFE – ΑΝΩΝΥΜΟΙ      59-42

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

 ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ

3-0

115-68

3

6

ΑΡΗΣ

2-1

13041

3

5

ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ

1-2

138-149

3

4

ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ

0-3

63188

3

3

ΑΡΗΣ – ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ                             75-14

ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ              64-49

ANYΠΑΡΚΤΟΙ-ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ                   19-51  

AΡΗΣ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ                          55-27

ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ         30-62

ΑΡΗΣ – ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ                         22-32  

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

 

 ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

 

DRINK TEAM

2-1

143-103

3

5

+8

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ

2-1

145-106

3

5

+6

ΑΡΓΩ

2-1

147116

3

5

-14

ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ

1-2

79-189

3

3

 

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ – DRINKTEAM    35-45

ΑΡΓΩ – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ                 71-26 

DRINKTEAM –ΑΡΓΩ                    40-42

ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ-ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ     27-60

DRINKTEAM – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ  58-26

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ – ΑΡΓΩ                50-34 

 

 

 

 

 

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

 ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

 

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ

2-0                      

13898

3

6

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ

1-2

137-134

3

4

+5

ARAMIS/ΟΥΖΕΡΙ AKΡΩΤΗΡΙ

1-2

116138

3

4

+1

ROOKIES

2-1

145136

3

4

-6

ROOKIES- ARAMIS/OYΖΕΡΙΑΚΡΩΤΗΡΙ                  46-44

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣΑΠΟΛΛΩΝΦΥΤΟΚΟΥ                    39-37

ARAMIS/ΟΥΖΕΡΙΑΚΡΩΤΗΡΙΧΑΒΑΛΕΔΕΣ           22-45

ROOKIES-ΑΠΟΛΛΩΝΦΥΤΟΚΟΥ                             45-53

ARAMIS/OYΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤ      50-47

ROOKIES – ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ                                   39-54

 

 Το πρόγραμμα της τρίτης εβδομάδας  (έως την Παρασκευή 28 Ιουλίου)  έχει ως φαίνεται παρακάτω:

Κατηγορία Ανεπίσημων Αθλητών

ΔΕΥΤΕΡΑ

24/7

21.00

19.30

21.00

SHAWEMENTES – ΠΗΓΑΣΟΣ

ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ – DRILLANDS

ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ –RFC(εξ αναβολής)

Λ

Μ  

Κλ.Νέας Ιωνίας

Α

Α

ΤΡΙΤΗ

25/7

18.00

19.30

21.00

19.30

19.30

21.00

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ – ΑΡΗΣ

                  ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ – CAFÉ LIFE 

DRNINKTEAM – ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ

BOMBERS – 2οςΒ

1ος ΒΥΔΡΟWARRIORS

Ν

Ξ

Ο

Π

Ι

Κ

Α

Α

Κλ. Νέας Ιωνίας

Κλ.Νέας Ιωνίας Β

Α

ΤΕΤΑΡΤΗ

26/7

21.00

19.30

18.00

18.00

ΝΙΚΗΤΗΣ Ι – ΝΙΚΗΤΗΣ Κ

 ΝΙΚΗΤΗΣ Λ– ΝΙΚΗΤΗΣ Μ

ΝΙΚΗΤΗΣ Ν – ΝΙΚΗΤΗΣ Ξ

ΝΙΚΗΤΗΣ Ο – ΝΙΚΗΤΗΣ Π

Ρ

Σ

Τ

Υ

Α

Α

Α

B

ΠΕΜΠΤΗ

27/7

21.00

19.30

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ρ-Σ)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Τ-Υ)

 

Α

Α

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

28/7

18.00

18.30

MΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΕΛΙΚΟΣ

 

Β

A

 

Κατηγορία Επισήμων αθλητών

ΔΕΥΤΕΡΑ

24/7

19.30

21.00

ARAMIS/REEF – ΙΩΝΑΣ          Β

DRAFTS   – BOMBERS            Γ 

Β

Β

ΤΡΙΤΗ

25/7

21.00

ARXONTIKO/EYHLIOLIBERTA    Δ

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ

26/7

19.30

21.00

ΝΕΜΕΣΙΣ  – ΝΙΚΗΤΗΣ    Β

ΝΙΚΗΤΗΣ Γ – ΝΙΚΗΤΗΣ Δ

Β

Β

ΠΕΜΠΤΗ

27/7

19.30

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Β

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

28/7

20.30

ΤΕΛΙΚΟΣ

Β