Καλές εντυπώσεις άφησαν Αγ. Παρασκευή κι Ακρόπολη

Η Αγ. Παρασκευή υποδέχτηκε στην έδρα της την Ακρόπολη Σέσκλου, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 2-2, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας. Η ομάδα του Σέσκλου προηγήθηκε δύο φορές, για να ισοφαρίσουν αντίστοιχες φορές οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχασαν πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο. Αναλυτικότερα…

και τα δυο γκολ για την Ακρόπολη πέτυχε ο Μιχάλης Τσουκάλης, σκοράροντας από ένα σε κάθε ημίχρονο.
Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής, στο 30′ έχασε πέναλτι με εκτελεστή το Σκλαπάνη, το οποίο δόθηκε μετά από ανατροπή στον Κούκιο.
Οι γηπεδούχοι χρειάστηκε να ισοφαρίσουν δύο φορές, την πρώτη στο 55′ με τον Μέγαγιάννη και την δεύτερη στο 80′ με τον Μπόλη, οπότε και διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.
Μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης ο Στέλιος Μαλακασιώτης ανέφερε:
“Παρά την κούραση των προπονήσεων, η ομάδα δείχνει ότι βρίσκεται στο σωστό δρόμο. Τα παιδιά με σχεδόν καθολική συμμετοχή στις προπονήσεις καθημερινά, ανταποκρίνονται στα ζητούμενα και στο παιχνίδι μας κάναμε αρκετά πράγματα, από αυτά που δουλεύουμε.”
Από τη άλλη πλευρά για την Ακρόπολη οι απόντες λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων ήταν πάρα πολλοί, με αποτέλεσμα αυτό να επηρεάσει την εικόνα της ομάδας.
Συγκεκριμένα, απουσίαζαν οι Τσιαντής, Κολημήτρας, Κ. Κόκκας, Μόσιος, Μιχολίτσης, Ντίκας, Ν. Αξιώτης, Χρ. Τσούτσας κι ο Χάνος που έχει μπει στο κανονικό πρόγραμμα των προπονήσεων.
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Ζήγρας, Παναγιώτου, Λούμπαρδος, Χατζημητροφάνης, Σιγάλας, Σκλαπάνης, Κούκιος, Λιάτσικος, Καραγιάννης, Μαρμαρινός, Δημακόπουλος
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι Διαμαντόπουλος, Κότογλου, Γιαννούχος, Κλώθος, Λούμπαρδος, Χατζής, Σαμαράς, Μπόλης, Ζαχαρής, Κούκιος, Κοπάνας, Μεγαγιάννης, Μπούργος
ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Ανατολής, Σιαμέτης, Βλιώρας, Φ. Φώτου, Πασιάς, Θεοδώρου, Τ. Κολημήτρας, Τριχόπουλος, Στ. Αξιώτης, Παγώνης, Τσουκάλης