Ισόπαλοι Αίας και Θησέας… στο φιλικό της Σούρπης

Φιλική αναμέτρηση έγινε το απόγευμα στο γήπεδο της Σούρπης, όπου ο γηπεδούχος Αίαντας φιλοξένησε τον Θησέα με το τελικό αποτέλεσμα να ειναι 2-2, σε μία αναμέτρηση που οι δύο ομάδες κυμάνθηκαν σε υψηλά επίπεδα απόδοσης και προσέφεραν πλούσιο θέαμα…

Οι άνθρωποι του Αίαντα δήλωσαν ευχαριστημένοι από την εικόνα της ομάδας τους, συνυπολογίζοντας την εποχή και το στάδιο προετοιμασίας κι ι αυτό που προκύπτει είναι ότι ο Αίας θα είναι μία ομάδα ανταγωνιστική στο προσεχές πρωτάθλημα,
Από την άλλη πλευρά ο Θησέας, που είχε αρκετές απουσίες παικτών του, δεν έπιασε την απόδοση που είχε στα προηγούμενα φιλικά. Ωστόσο, κάτι τέτοιο είναι αναμενόμενο αφού μιλάμε για περίοδο προετοιμασίας και μεταπτώσεις στην απόδοσή είναι δικαιολογημένες.
Σε ότι αφορά το σκορ αυτό άνοιξε στο 5ο λεπτό με τον Γκουγκούδη για το Θησέα, ισοφάρισαν στο 25 οι γηπεδούχοι με τον Μαλλιαρό για να προηγηθεί ο Αίας με τον Κατσαβριά στο 72′. Δέκα λεπτά αργότερα ο Βλάχος σκόραρε για το Θησέα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2
ΑΙΑΣ: Χαλάτσης, Πλαβός, Κραβαρίτης, Μπούρας, Μπιρτζάι, Μαλλιαρός, Χουλιάρας, Σιαμέτης, Χειλάς, Αναγνώστου, Κατσαβριάς,
Συμμετειχαν Καλοδήμος, Γαρυφάλλου Παανικολόπουλος, Κωστούλας,
ΘΗΣΕΑΣ: Κουρίτας, Ρουκάς, Αναστασίου, Καλαμάτας, (75′ Σφάκας), Ιωάννου, Τανάγιας, (46′ Γιαννούλας, Θ. Ζάγκας, Κοτζαθανάσης, Βλάχος, Γκουγκούδης, Σφάκας (46′ Σπ. Ζάγκας)