To photostory του Βελεστίνου

Ρήγας Φεραίος και Νίκη Βόλου αναμετρήθηκαν στο Βελεστίνο, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Μπορεί η Νίκη να κέρδισε με σκορ 2-1, ο Ρήγας όμως ήταν αυτός που κέρδισε τις εντυπώσεις καθώς ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι προβλημάτισαν στο πρώτο 45λεπτο, ήταν πειστικοί στο πρώτο 15λεπτο της επανάληψης κι έδειξαν πως θα χρειαστούν δουλειά κι ενίσχυση για να διεκδικήσουν τον στόχο της ανόδου.

Προβληματισμός υπήρξε και για την ισχνή παρουσία του κόσμου των δύο ομάδων στην κερκίδα του Δημοτικού σταδίου Βελεστίνου.

Δείτε το φωτορεπορτάζ του αγώνα όπως το κατέγραψε ο φακός του goalpost.gr

Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Δημολιός, Λάιος, Μωυσίδης, Μέτσε, Ιορδανίδης, Γαρυφαλλόπουλος, Μπάιριτς, Τζιώρας

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Παπαγιάνης, Γεωργατζής, Γκάγκας, Σπαθής, Καρλιάμπας, Αλεξίου, Χατζησταμάτης, Παπαγεωργίου, Τσιώλης Καρακώστας,

Ο πρόεδρος της Δ.Ε. ποδοσφαίρου της Νίκης Βόλου, κ. Παπακωνσταντίνου με τον έναν από τους κύριους χρηματοδότες της φετινής προσπάθειας, Βασίλη Βενέτη

Ο Τσιώλης με σουτ στην κίνηση δεν σημαδεύει σωστά και η μπάλα περνά άουτ

Ο αρχηγός και προπονητής του Ρήγα Φεραίου, Χρήστος Σπαθής με τον βενιαμίν της Νίκης, Αλέξανδρο Τσιανάκα

Ο Σεραφείμ Μωυσίδης “καθαρίζει” την εναέρια κυκλοφορία

Ο Νίκος Ιμεράι, εκ των χρηματοδοτών της φετινής προσπάθειας της Νίκης Βόλου, στην κερκίδα του Δημοτικού σταδίου Βελεστίνου

Ο πρόεδρος της Ερασιτεχνικής Νίκης, Στέργιος Φάτσης και το μέλος της Δ.Ε. ποδοσφαίρου, Γιώργος Κουτσούκης προστέθηκαν στην παρέα των Παπακωνσταντίνου και Βενέτη

Προσθήκη λεζάντας

Φανερό ντεζαβαντάζ στο μαρκάρισμα του Τζοβάρα από τον Λάιο

Ο Καρακώστας ξεφεύγει από τον Δημολιό

Σερβίρει τη σωστή στιγμή

Ο Τζοβάρας με πλασέ κάνει το 1-0

Η σύγκρουση του Τζοβάρα με τον Θεολόγη, είχε ως αποτέλεσμα την αντικατάσταση του πορτιέρε της Νίκης

Νίκος Τζήμας στη θέση του τραυματία Μένιου Θεολόγη

Ο Τζήμας βγαίνει νικητής στο τετ α τετ με τον Τσιώλη

Ο Μπάιριτς εκτελεί το φάουλ από καλή θέση για τη Νίκη

Λίγο πάνω από το αριστερό παραθυράκι του Παπαγιάννη η μπάλα

Ο λιγοστός κόσμος στις κερκίδες του Δημοτικού σταδίου του Βελεστίνου, προβλημάτισε τους παράγοντες του Ρήγα που περίμεναν σαφέστατα μεγαλύτερη προσέλευση