Εκτός έδρας νίκη για την ΕΜΑ 2-4 τον Αετό

Πέρασε από την Κερασιά η ΕΜΑ αφού κέρδισε τον Αετό 2-4 με τον 16χρονο Ρεφουγιάτι να κάνει χατ-τρικ.
Γκολ από τα αποδυτήρια για τους φιλοξενούμενους. Μετά από ατομική ενέργεια του Ζγουλέτα,που πέρασε τους αμυντικούς, πλάσαρε μέσα από την περιοχή κάνοντας το 0-1. Ενώ στο 35΄ο Τσιουρής που πέτυχε και τα δύο γκολ για τον Αετό ισοφάρισε. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο νεαρός Ρεφουγιάτι…

…στο 50΄, 67΄και 83΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-4. Τα δύο πρώτα γκολ με σουτ μέσα από την περιοχή και το τρίτο εκτός. Ο Τσιουρής είχε μειώσει σε 2-3 στο 75ο λεπτό.
ΑΕΤΟΣ(Σπαθούλας): Νακελάρι, Δ. Βλαχάβας, Γ. Βλαχάβας (70′ Στεργίου), Καραγιάννης (85′ Πατσαρίκας), Κοτρώνης, Μαρούφ, Τσιουρής, Ταμπάκου, Μαρούγκας, Καρυπίδης (65′ Ν. Ζήσης), Ραφαήλ
ΕΜΑ(Αναγνώστου): Καπαλίκας, Σκοτεινός, Παπανίκος, Κουφαλιδάκης (65′ Ζαγκαβιέρος), Πορταρίτης, Ζιουλής, Χορταργιάς, Παπαδάκης, Μελετιάδης (40′ Ρομάριο), Ζγουλέτας(73΄Βαλκανιώτης), Ρεφουγιάτι