Τα αποτελέσματα του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ

Μοιράσου το άρθρο
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Συνεχίστηκε το κύπελλο της ΕΣΚΑΘ με αγώνες σε όλους τους ομίλους. Σήμερα μάλιστα έγινε γνωστό πως το φάιναλ φορ του κυπέλλου θα πραγματοποιηθεί στο Βόλο. Στον 1ο όμιλο ο Ολυμπιακός Β. κέρδισε μέσα στον Αλμυρό τον Γ.Σ.Α με 71-80, ενώ στον 2ο όμιλο η ΑΕΒΔ επιβλήθηκε με 74-57 του Αιολικού, ενώ ο Γ.Σ.Βόλου συνέτριψε τη Δήμητρα Ευξεινούπολης με 101-43. Στον 3ο όμιλο τη νίκη της αγωνιστικής την έκανε ο Ίωνας που κέρδισε μέσα στη Νίκαια με 62-64, ενώ η Ανάληψη έχασε από τον Αετό Πλατυκάμπου με 63-50. Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε όλους τους ομίλους έχουν ως εξής…

 

…1ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Κένταυρος Ζαγοράς – Ελευθεριακός……………………..84-37
Αλμυρός – Ολυμπιακός Β……………………………………71-80
Ρεπό: Αγριά

4η αγωνιστική
30/9, 17.00, ΕΑΚΒόλου ,Ολυμπιακός Β. – Κένταυρος Ζαγοράς
30/9, 19.00, Κλ.Ν.Ιωνίας Ελευθεριακός – Αγριά B.C
Ρεπό: Αλμυρός

2ος Όμιλος

3η αγωνιστική

Α.Ε.Β.Διμηνίου – Αιολικός……………………….74-57
Δήμητρα Ευξεινούπολης – Γ.Σ.Βόλου………43-101
Ρεπό: Ιωλκία

4η αγωνιστική

30/9, 17.00, Β.Παρασκευόπουλου, Γ.Σ.Βόλου – Α.Ε.Β.Διμηνίου
30/9, 17.00, Κλ.Ν.Ιωνίας Αιολικός – Ιωλκία
Ρεπό: Δήμητρα Ευξεινούπολης

3ος Όμιλος
2η αγωνιστική
Νίκαια ΓΣ-ΑΣ Ίωνας…………………………………..62-64
Αετός Πλατυκάμπου-Ανάληψη ΑΕΣ Β………….63-50

3η αγωνιστική
30/9, 19:00 Β. Παρασκευόπουλου, ΑΣ Ίωνας-Αετός Πλατυκ.
30/9, 19:00 ΕΑΚ Βόλου, Ανάληψη ΑΕΣ Β-Νίκαια ΓΣ

4ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Σπορτ Ακαδημία-Ίκαρος Λάρ…………………………..67-51
Τύρναβος ΓΣ-ΑΟ Κεραυνός………………………………0-20 α.α.
Ρεπό: Σπάρτακος ΑΓΣ Λάρ.

4η αγωνιστική

30/9, 17.00, Κλ. Αγίου Θωμά, ΑΟ Κεραυνός-Σπορτ Ακαδημία
30/9, 19.00, Κλ. Αγίου Θωμά, Ίκαρος Λάρ.-Σπάρτακος ΑΓΣ
Ρεπό: Τυρνάβου ΓΣ

5ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Μύτικας-Αμπελώνας ΓΣ…………………………………..46-93
Αστέρας Λάρ.-Φοίβος 2002………………………………49-52
Ρεπό: Νίκαια 2012

4η αγωνιστική
30/9, 18.00, ΕΑΚΛ, Φοίβος 2002-Μύτικας
30/9, 18.00, Κλ. Αμπελώνα, Αμπελώνας-Νίκαια 2012
Ρεπό: Αστέρας Λάρ.

6ος Όμιλος

2η αγωνιστική
ΑΣ Αγιος Νέστορας-Ενωση Ελασσόνας……………..48-78
ΑΣ Δαναοί Τρ.- ΑΣΚ Φαλώρειας………………………91-79

3η αγωνιστική
30/9, 17.00, Κλ. Ελασσόνας, Ενωση Ελασσόνας ΓΣ-ΑΣ Δαναοί Τρ.
30/9, 19,00 Δημοτικό Τρικ.-ΑΣΚ Φαλώρειας-ΑΣ Αγιος Νέστορας

7ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Γόμφοι – ΑΕΤ………………………………………………..104-28
Καλαμπάκα- Πελασγοί…………………………………….65-36
Ρεπό: Μάγοι Τρικάλων

4η αγωνιστική
30/9, 17.00, Δημ. Τρικάλων, Πελασγοί – Γόμφοι
30/9, 17.00, Κλ. Μπάρας, ΑΕΤ – Μάγοι
Ρεπό: Α.Ο.Καλαμπάκας

8ος Όμιλος

3η αγωνιστική
Ολυμπιακός Κ. – Απόλλων…………………………..82-36
Σοφάδες – Ήφαιστος……………………………………65-58
Ρεπό: Γ.Σ.Μουζακίου

4η αγωνιστική

30/9, 17.00, ΕΑΚΚαρδίτσας, Ήφαιστος – Ολυμπιακός Κ.
30/9, 19.00, ΕΑΚΚαρδίτσας, Απόλλων – Γ.Σ.Μουζακίου
Ρεπό: Γ.Σ.Σοφάδων

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις