”Τριάρα” για τον Θησέα επί της Αγίας Παρασκευής

Ήττα από τον Θησέα υπέστη η Αγ. Παρασκευή, με σκορ 3-1 στο γήπεδο της Αγίας Παρασκευής.
Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τους πράσινους ο Θρ. Βαλωτής άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με κεφαλιά.
Η Αγία Παρασκευή ισοφάρισε στο 25′, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φ. Αγραφιώτη κι ενδεχομένως θα έβαζαν δυσκολότερα στους αντιπάλους τους, αν έκλειναν το ημίχρονο προηγούμενοι στο σκορ. Στο 41′ ο Βούκουτος με κεφαλιά πέτυχε γκολ που ακυρώθηκε.
Στο β’ μέρος…

…ο Ελευθερίου στο 49΄με κεφαλιά έκανε το 2-1. Και το τελικό 3-1 από τον Χάνο με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή.
Για τους φιλοξενούμενους ο Σταματίου βγήκε δυο φορές απειλητικά σε τετ-α-τετ, ωστόσο οι παίκτες του Θησέα κατάφεραν να τον ανακόψουν με επιτυχία. Ενώ από τη μεριά τους, οι ”πράσινοι” έχασαν πέναλτι στο 60΄ με τον Βαλωτή που έστειλε την μπάλα άουτ.
Τέλος, ντεμπούτο με τη φανέλα της Αγίας Παρασκευής έκανε ο 15χρονος Τερλέξης.

ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Σιδηρόπουλος, Κατσιώτης, Φασούλας(70΄Ταυρής), Ελευθερίου, Σούδης, Παλάσης(46΄ Λιάρος), Μούτος, Βαλωτής, Αγγελής(46΄Χάνος), Ισά
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(Μαλακασιώτης): Μπράνος, Σιφνιώτης, Ν. Μαγγασιανός, Βαν ντε Γουίχε, Παντελόγλου, Ζάχαρης, Σταματίου, Αγραφιώτης, Βούκουτος, Μαρμαρινός (69′ Τερλεξής), Σαμαράς (64′ Χαρίσης).