Νίκη του Ολυμπιακού Β., 62-85 επί της Αγριάς B.C για το κύπελλο ΕΣΚΑΘ (90 photos)

Με νέα νίκη προχώρησε ο Ολυμπιακός Βόλου στο θεσμό του κυπέλλου της ΕΣΚΑΘ. Οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν με 62-85 της ομάδας Αγριά B.C., κάνοντας επί τοις ουσίας ένα καλό δεύτερο ημίχρονο. Σημειωτέον πως αι οι δύο ομάδες έπαιξαν με σημαντικές ελλείψεις. Στην πρώτη περίοδο και οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν στο σκορ. Ο Ολυμπιακός Β. στο β’ κυρίως μέρος βελτίωσε αισθητά την άμυνά του, ενώ είχε και πλουραλισμό στην επίθεση (τέσσερις παίκτες σημείωσαν διψήφιο αριθμό πόντων). Έτσι…

άνοιξε τη …ψαλίδα της διαφοράς και δεν δυσκολεύτηκε τελικά να φτάσει στη νίκη. Η Αγριά B.C έδειξε πως βρίσκεται σε καλό δρόμο, ενόψει της συμμετοχής της στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Καλύτεροι των νικητών οι Ίλτσογλου, Καραγεώργος, Βλασταρίδης, ενώ από τους ηττημένους οι Καραμανλής, Καζεπίδης, Μητρουλάς

Δεκάλεπτα: 16-17, 34-43, 50-67,62-85
Αγριά:(Καμακάς): Καζεπίδης 15(2),Σκουμής, Καραμανλής 17(1), Ξυπνητός 3, Τσιβγιούρας 2, Μαστραφτσής 4, Καλιντζέος 8, Φιλίππου, Μητρουλάς 13(2)
Ολυμπιακός: (Βλιώρας-Γκουγκουτούδης): Καραγεώργος 14(4), Τσιαπράζης, Αλεξίου 5, Ίλτσογλου 16(2), Βλασταρίδης 13, Καραθάνος 8, Σκαμάγκας 7(1), Τζήμας 6, Κολιός 4, Παρασκευάς 12.