Με δύο γκολ η ΑΕ 2002 κέρδισε την Αγία Παρασκευή

Ήττα με σκορ 2-1 από την Α.Ε. 2002 για την Αγ. Παρασκευή.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν προσπαθώντας να δημιουργήσουν φάσεις και να πετύχουν πρώτοι το τέρμα, ωστόσο το εις βάρος τους πέναλτι σε χέρι του Π. Μαγγασιανού που αμφισβητήθηκε έντονα από τους φιλοξενούμενους, καθώς υπήρξε η βεβαιότητα ότι ήταν ακούσιο, τους έβαλε πίσω στο σκορ από νωρίς. Στο 23ο λεπτό συγκεκριμένα ο Πότσκα…

…έστειλε την μπάλα από την άσπρη βούλα στα δίχτυα του Μπράνου, βάζοντας την γηπεδούχο ομάδα μπροστά. Χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, ήταν η προσπάθεια του Σταματίου στο 27′, ο οποίος μέσα από την μικρή περιοχή κι έχοντας τη δυνατότητα να στείλει την μπάλα όπου ήθελε στην αντίπαλη εστία, πλάσαρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Όσο για τους γηπεδούχους ο Παρίσης έχασε τετ-α-τετ στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Με την έναρξη του β’ μέρους και πάλι η Αγία Παρασκευή πίεζε για να σκοράρει και αυτό είχε ως αποτέλεσμα την ισοφάριση σε 1-1 στο 51ο λεπτό, μετά από κάθετη πάσα που έφερε τον Ν. Μαγγασιανό σε θέση τετ α τετ, στο οποίο ευστόχησε.
Στο 75΄ο Στουμποβίκος με ατομική προσπάθεια σούταρε μέσα από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
ΑΕ 2002(Παχής): Μητράκος, Σφέτσιος, Μπικοράρος, Τσιργής, Κόρμπας, Σταθόπουλος, Κουβαράς(70΄Φιλίπου), Πότσκα, Παρίσης, Στουμποβίκος(80΄Αράπογλου), Βέργος
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(Μαλακασιώτης): Μπράνος, Π. Μαγγασιανός, Αγραφιώτης, Βαν Ντε Χούι, Παντελόγλου, Ζάχαρης (88′ Μπαλαμώτης), Σταματίου, Μουλιός (70′ Παρίσης), Σαμαράς (46′ Βούκουτος) Στ. Μαλακασιώτης, Ν. Μαγγασιανός