Με οκτώ γκολ η ΑΕ Διμηνίου φιλοδώρησε την Ιωλκό

Με οκτώ γκολ φιλοδώρησε η ΑΕ Διμηνίου την Ιωλκό και συνεχίζει ακάθεκτη προς την κορυφή του πρώτου ομίλου ενώ εκκρεμεί και ο αγώνας της με τον Σαρακηνό που θα διεξαχθεί την Τετάρτη στις 15:30.
Μέσα στα πρώτα 17 λεπτά του αγώνα ο δείκτης έδειχνε 4-0 . Στο 2΄, 5΄, 13, 17΄οι Τσουκάλης, Μοράλες, Ανατολής και Σατελιάν πέτυχαν τα τέσσερα γκολ του πρώτου ημιχρόνου αντίστοιχα.
Στην επανάληψη…

…οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα τέσσερα γκολ. Στο 54΄ο Τσουκάλης έκανε το 5-0, το έκτο γκολ στο 65΄ από τον Ανατολή που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Ενώ Αξιώτης και Φαρασόπουλος διαμόρφωσαν το τελικό 8-0 στο 77΄και στο 88΄αντίστοιχα.

ΑΕ ΔΙΜΗΝΙΟΥ(Παπαστεργίου): Ανατολής, Ζάγκας, Αναστασίου (46′ Αποστολίδης), Μοράλες, Βητόπουλος, Μαυρίδης (55′ Μόσιος), Σαμαράς, Αξιώτης, Τσουκάλης, Σατελιάν (60′ Φαρασόπουλος), Κ. Ανατολής
ΙΩΛΚΟΣ(Τσιαντάκης): Πρέζας, Τσιμπανάκος (39′ Ντίκας), Φέζο, Λούμπαρδος, Στρούγγης, Καζδαρίδης, Τόντας (60′ Κοντορίζος), Μαυρομμάτης, Κολτσίδας, Δημητρίου, Περεντίδης.