Νίκη για τους άνδρες της Αργούς επί της ΑΕ Λάρισας

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε την Κυριακή στο κλειστό ΒΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ, μεταξύ των ομάδων του ΑΣ ΑΡΓΩ Βόλου και ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ, στα πλαίσια 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ εθνικής κατηγορίας βόλεϊ ανδρών. Η Βολιώτικη ομάδα επικράτησε με 3-1 σετ αφού πρώτα χρειάστηκε να εξουδετερώσει τη σθεναρή αντίσταση των Λαρισαίων, οι οποίοι μάλιστα προηγήθηκαν στο σκορ με 1-0.

Στη συνέχεια η ομάδα των κυανέρυθρων, περιόρισε τα λάθη και ανεβάζοντας στροφές στην επίθεση και στην άμυνα, πήρε τη νίκη με 3-1 σετ.
Διαιτητές του αγώνα οι Κες Τόκκα Αικατερίνη και Μαλλιάρα Κων/να.

Τα σετ: 23-25, 25-21, 25-14 και 26-24.

ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Γεωργουλάς Σπύρος): Ισλαμάι, Σωτηρίου, Τσιάκαλος, Τερνιώτης, Γριμπίτζης, Κόκκας, Κουντριάς, Βούλγαρης, Ιτούδης, Πασπαράκης, Παπαδημητρίου, Μορφίδης.
ΑΕΛ (Αστέριος Πατσιαούρας): Γκιτέρσος , Παπαχρήστος , Ζμπήτας, Τζιαφάς, Μπαλασάς , Τσιώλης , Ξηρομερίτης , Σαριμπαλίδης Α, Ρούστας , Σαμιώτης