Πέρασε από την έδρα του Τόξότη η Σκόπελος

Η Σκόπελος πέρασε από την έδρα του Τοξότη στο βοηθητικό γήπεδο του ΕΑΚ προσθέτοντας άλλη μία νίκη στο ενεργητικό της. Στο 77ο λεπτό ο Αλεξίου άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χρυσάνθη. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Προκοπίου με πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το 2-0 μετά από εκτέλεση φάουλ του Χρυσάνθη και ο Παντ. Χρυσοφός στο 88΄ με πλασέ στην αντεπίθεση. Το τελικό 1-3 έκανε ο Τσένα με σουτ από το ύψος της περιοχής μετά από πάσα του Βερίλη στο 90΄.

ΤΟΞΟΤΗΣ(Χρυσοχού): Αϊδινής, Σιαμουρδάνης, Παπούλιας, Αλ. Βέτσικας, Ζαχαριάς, Τσιατσιάνης, Γ. Βέτσικας, Πολύζος (80′ Βερίλης), Λένα (82′ Χρόνης), Σκεντέρης (72′ Τσιβγιούρας), Τσένα
ΣΚΟΠΕΛΟΣ(Γλύκος): Ταλαδιανός, Μπακόπουλος (80′ Κονταξής), Σένκο (46′ Προκοπίου), Παλάσκας, Αλεξίου, Στ. Χρυσοφός, Παντ. Χρυσοφός, Γκουμάς, Αλιράι (65′ Βλαχάκης), Συνοδινός, Χρυσάνθης