Στο τουρνουά ανόδου η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΓΣ Βόλου

Στο τουρνουά ανόδου θα λάβει μέρος η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Γ.Σ. Βόλου μετά και τη ολοκλήρωση της 8η αγωνιστικής του 1ου ομίλου για το τοπικό πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ.Ο ΓΣΒ νίκησε εκτός έδρας τον Α.Ο. Σκοπέλου με σκορ 3-1 σετ και κατέκτησε τη 2η θέση με 16 βαθμούς μόλις ένα βαθμό πίσω από τον 1ο Ερμή Αγιάς. Η ομάδα…

…του Γ.Σ. Βολου μετά τα Χριστούγεννα πήρε και τους 16 πόντους αφού στις 2 πρώτες αγωνιστικές είχε δύο ήττες με σκορ 3-0. Στον άλλο αγώνα του ομίλου Ιωλκός-Ολυμπιακός Β. 1-3.
Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ (Γιόλας Απ.-Ζήκος Ιωαν.) Τσαπραίλη, Τριπύλα, Πατσή, Παιχνιδοπούλου, Ράμπου, Μπαντέλη,Πατσιαλά,Ραμιώτη (L), και οι κορασίδες Τζαμτζή ,Σίμου

Νίκη του Γ.Σ. Βόλου και στις κορασίδες
Τη 4η νίκη τους σημείωσαν οι κορασίδες για 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου, επικρατώντας της Νίκης Βόλου με 3-2 σετ (23-25,26-24,25-16,17-25,9-15).Το προπονητικό δίδυμο έδωσε χρόνο συμμετοχής στις κεντρικές Γιαλίδη, Γιαμάκου, την λίμπερο Οικονόμου και την παγκορασίδα πασαδόρο Ζήκου. Ο Γυμναστικός γύρισε τον αγώνα από το 2-1 σετ, χρησιμοποιώντας ως κεντρικό την έμπειρη Τζαμτζή στο 4ο σετ που έχει παίξει ακραία αλλά και διαγώνιος και σε πολύ καλή μέρα την ακραία Κωστή,την πασαδόρο Γιόλα και την κεντρική Μακρή.
Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ (Γιόλας Απ.-Ζήκος Γιαν.) Κωστή, Τσελεπή, Γιόλα, Μήτα, Τζαμτζή, Σίμου, Γιαμάκου, Γιαλίδη Βουζαξάκη (L) ,Οικονόμου(L)και οι παγκορασίδες Μακρή, Ζήκου
Στα άλλα ματς Νίκη Βόλου-Φιλαθλητικός Λάρισας Β 3-1, Αλμυρός -Αργώ Βόλου 2-3, Αργώ Βόλου-Αλμυρός 0-3