”Εξάσφαιρος” ο Αλμυρός

Έξι γκολ πέτυχε σήμερα ο Αλμυρός κόντρα στην Αγχίαλο με τον Χειλά που επέστρεψε μετά από πολύ καιρό λόγω τιμωρίας να πετυχαίνει χατ-τρικ. Τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δύο στο δεύτερο. Στο 2ο λεπτό μετά από σέντρα του Ράπτη ο Αντζούρης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ και είκοσι λεπτά αργότερα ο Ράπτης τώρα…

…ως δημιουργός του δεύτερου γκολ σούταρε από το ύψος της περιοχής και βρήκε δίχτυα, μετά από σέντρα του Αναστασίου. Ενώ πριν τη λήξη του ημιχρόνου μέσα σε πέντε λεπτά η ομάδα του Αλμυρού πέτυχε άλλα δύο γκολ. Στο 40΄το 0-3 έκανε ο Χειλάς με σουτ και λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο Αντζούρης με πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Στην επανάληψη ο Χειλάς ανετράπη στην περιοχή από αμυντικό της Αγχιάλου και εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε στο 68΄και το τελικό 0-6 διαμόρφωσε στο 77΄ο ίδιος παίκτης μετά από ασίστ του Τσιάτσιου.
ΑΓΧΙΑΛΟΣ(Πλατανιάς): Ρωμανός, Αγγελαδάκης (46′ Στατήρας), Μαυρόπουλος, Στεργίου, Τσαρδακάς, Γιαννούχος, Καραγιώργος, Πατσιαούρας (46′ Τοκαλής), Κολώνης, Τσακόπγιας (56′ Βέτσικας), Φούκης
ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ(Καλογήρου): Πλακαρός, Φαράντος, Κουρτέλης, Κυριάκος, Γρούνας, Τσιάτσιος, Ράπτης (63′ Κρανάς), Αναστασίου (72′ Πλαβός), Αντζούρης (60′ Μαλισσόβας), Π. Βούλγαρης, Χειλάς