Φιλική νίκη για τον Ολυμπιακό Β. επί της Ολύμπια με 62-50

Φιλική νίκη με 62-50 σημείωσε ο Ολυμπιακός Βόλου επί της Ολύμπια Λάρισας, στην πρόβα τζενεράλε των «ερυθρολεύκων» πριν τον αγώνα Κυπέλλου με τον Παναθλητικό (8/10) για το Κύπελλο Ελλάδος μπάσκετ γυναικών.

Ο Μιχάλης Καπουρνιώτης είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα και παρότι η Ολύμπια αγωνίζεται στην Α2 αποτέλεσε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο για τον Ολυμπιακό
Στις δύο πρώτες περιόδους ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε προβλήματα, δεν είχε ρυθμό στο παιχνίδι του, με τις «ερυθρόλευκες» να μην μπορούν να ανακόψουν την Κουτσουνούρη, η οποία έβρισκε τρόπους να φτάνει στο καλάθι.
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Ολυμπιακό να είναι τρεις πόντους μπροστά στο σκορ, 32-29.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε καλύτερος και άρχισε σιγά-σιγά να αποκτά διαφορά στο σκορ και να φτάνει στο τέλος σε μια άνετη νίκη. Η Ευγενία Κωτούλα σημείωσε 15 πόντους και ήταν η πρώτη σκόρερ του Ολυμπιακού. Την ακολούθησε η Ταντουρόφκα με 13.
Δεκάλεπτα: 15-13, 32-29, 48-38, 62-50.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου, Γαλιατσάτου 3, Ταντουρόφσκα 13 (3), Σουλτάνη 8, Άντριους 6, Ζήτη 6 (2), Κωτούλα 15, Δεληγιάννη 10.