Μοιρασιά στα Τρίκαλα, έκανε «σεφτέ» η Καλλιθέα

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Καλλιθέα!

Η ομάδα του Μαρσέλο Τροΐζι επικράτησε 2-1 του Παναιγιάλειου και έκανε «σεφτέ»! Ο Σμυρλής στο 14ο λεπτό είχε ανοίξει το σκορ, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε στο 65ο λεπτό με τον Κόκκορη. Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους παίκτες του Παναιγιάλειου που πίεσαν, έφτιαξαν πολλές φάσεις αλλά δεν κατάφεραν να στείλουν για δεύτερη φορά την μπάλα στο… πλεκτό.

Και τελικά το πλήρωσαν! Μετά από ωραίο συνδυασμό του Χοτζάλι με τον Μίγγο, ο Ταλέντο έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το 2-1 το οποίο έμεινε και μέχρι το φινάλε του παιχνιδιού.

Στο άλλο ματς που διεξήχθη την ίδια ώρα, τα Τρίκαλα και ο Απόλλων Πόντου έμειναν στο 0-0. Το ματς ήταν ισορροπημένο, με φάσεις και για τις δύο ομάδες. Καλύτερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους στο 23ο λεπτό όταν ο Ενλουντούλου με πλασέ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ η καλύτερη για τους γηπεδούχους ήταν στο 81’ με τον Πάνο να μην μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.