Football League: Δεύτερο σερί στραβοπάτημα για Άρη (αποτελέσματα)

Μετά την Κρήτη κόντρα στον ΟΦΗ και στο Αίγιο ο Άρης δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη. Οι «κίτρινοι» έμειναν στο 0-0 με τον Παναιγιάλειο χάνοντας βαθμούς για δεύτερη αγωνιστική στη σειρά. Έτσι παρέμειναν στην κορυφή της Football League

αλλά με την Παναχαϊκή να βρίσκεται σε απόσταση «βολής» και σε περίπτωση νίκης με τον Απόλλωνα Πόντου να τον πιάνει στην κορυφή.
Η καλύτερη φάση του αγώνα στο Αίγιο κατεγράφη στο 69ο λεπτό με τον Πλατέλλα να εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα να σταματά στο δοκάρι της εστίας του Τσάπελου.
Ο Απόλλωνας Λάρισας επικράτησε 3-2 του Εργοτέλη με κορυφαίο τον Σαχινίδη. Πέτυχε δύο τέρματα (58′ 67′) και οδήγησε τους γηπεδούχους στη νίκη παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ. Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς του Αιγινιακού με τη Βέροια με τον Βανκεβάι να ισοφαρίσει στο 76ο λεπτό το τέρμα του Τσολακίδη.