Επεισοδιακό ματς στον Πλάτανο, Μυρμηδόνες-Αίας 2-3

Ντέρμπι με τα όλα του διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο του Πλατάνου ενώ δεν έλειψαν και οι αψιμαχίες μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. Στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπιρτσάι του Αίαντα και ο Λάμπρου των Μυρμηδόνων διαπληκτίστηκαν με αποτέλεσμα ο Αθηναίος να βγάλει κόκκινη κάρτα στους δύο παίκτες ενώ οι εντάσεις συνεχίστηκαν και εκτός του γηπέδου, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί για δέκα λεπτά. Όσο, για το αγωνιστικό κομμάτι…

…οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο. Στο 16΄ο Κωστούλας με πλασέ πέτυχε το πρώτο τέρμα ενώ η ομάδα της Σούρπης διπλασίασε τα τέρματά της με σουτ του Λανάι από το ύψος της περιοχής μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κωστούλα.
Στην επανάληψη, στο 47΄ο Άντι Φέζο μείωσε σε 1-2 και ο Δ. Γκάμπας ισοφάρισε στο 55ο λεπτό.
Στο 67΄οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εκ’ νέου μπροστά στο σκορ. Σουτ του Κωστούλα απέκρουσε ο Σταμέλος και στην επαναφορά ο Παπαδόπουλος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 5ο λεπτό οι γηπεδούχοι απώλεσαν ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ αφού ο Άντι Φέζο κέρδισε πέναλτι το οποίο και εκτέλεσε στέλνοντας άουτ την μπάλα.

ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ(Θεοδώρου): Σταμέλος, Κουάτσκα (50′ Αντζούρης), Κατσαβριάς, Γ. Μπούρχας, Ευθυμίου, Γιαννακόπουλος, Τσαπέρος, Άντι Φέζο, Δ. Γκάμπας (64′ Κουτσούμπας), Χρ. Γκάμπας, Λάμπρου
ΑΙΑΣ(Κατσιαμπέκης): Τσιώτρας, Κοντοβάς, Χουλιαράς, Καλοδήμος, Χαλάτσης, Λανάι (75′ Μπούρας), Νικογιάννης, Μπιρτσάι, Κωστούλας, Κατσαβριάς, Παπαδόπουλος

Ρεπορτάζ: Κων/νος Αγγελόπουλος