Η Σκόπελος συνέτριψε 4-1 τον Πηλέα

Την 18η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα πήρε σήμερα η ομάδα της Σκοπέλου κόντρα στον Πηλέα και πλέον μετρά 55 βαθμούς. Η ομάδα του Γιάννη Γλύκου αν και έμεινε πίσω στο σκορ, αφού στο 15ο λεπτό ο Πηλέας κέρδισε πέναλτι και ο Ζουλένκο έκανε το 0-1, αντέδρασε και έκανε την ολική ανατροπή συντρίβοντας το σύνολο του Σούλη Κατσικαδάμου, που σήμερα γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα του, με τέσσερα γκολ….

Στο 60΄ο Χισάι εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι που κέρδισε ο Παντελής Χρυσοφός ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των νησιωτών.
Στο 70΄ο Συνοδίνος έκανε το 3-1 και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Προκοπίου στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΣΚΟΠΕΛΟΣ(Γλύκος): Ταλαδιανός, Σκιαθίτης, Αλεξίου (46′ Μπακόπουλος), Καραγιώργος, Καραθανάσης (60′ Γκουμάς), Π. Χρυσοφός, Στ. Χρυσοφός, Προκοπίου, Χισάι, Συνοδινός, Χρυσάνθης (85′ Ιμπρούσι)
ΠΗΛΕΑΣ(Κατσικαδάμος): Φήυγας (70′ λ.τρ. Τριανταφύλλου), Ρέππας, Τζιάνος, Μ. Ματθαίου, Δεδούσης, Βαΐτσης, Κατσικαδάμος, Άγγ. Ματθαίου, Ζουλένκο, Μπραχιμάι (70′ Ηλ. Ματθαίου), Νατσίκος (70′ Θάνος)