Από νίκη σε νίκη η ΑΕ Διμηνίου 0-3 την ΑΕ 2002

Η ΑΕ Διμηνίου απέδειξε άλλη μία φορά την ανωτερότητά της και μάλιστα με επιβλητικό τρόπο αφού κέρδισε 0-3 την ΑΕ 2002 στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου. Στο 15΄το σκορ άνοιξε ο Φαρασόπουλος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ζάγκα ο οποίος και διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη…

…μέσα σε πέντε λεπτά ο Σαμαράς πέτυχε άλλα δύο γκολ για την ομάδα του Διμηνίου. Στο 60΄ με ατομική ενέργεια και σουτ και στο 65΄ με σουτ έξω από την περιοχή. Ενώ είχαν δοκάρι στο 20ο λεπτό με τον Μοράλες.
Οι γηπεδούχοι απείλησαν την εστία του Κοντογιάννη με τους Παρίση, Πότσκα και Πολυχρόνου.

ΑΕ 2002(Παχής): Μητράκος, Σφέτσιος, Μπικοράρος, Κόρμπας, Σταθόπουλος, Βέργος, Πότσκα(80΄Αράπογλου), Πολυχρόνου, Παρίσης, Στουμποβίκος(60΄Κουβαράς), Φιλλίπου
ΑΕ ΔΙΜΗΝΙΟΥ(Παπαστεργίου): Κοντογιάννης, Ζάγκας, Αποστολίδης(65΄Τανάγιας), Μοράλες, Μαυρίδης, Αναστασίου, Σαμαράς, Τσουκάλης, Τσεκούρας(60΄Σατελιάν), Αξιώτης(65΄Μόσιος), Φαρασόπουλος

Ρεπορτάζ: Κων/νος Αγγελόπουλος