Ήττα στην πρεμιέρα για τη γυναικεία ομάδα του Μαγνησιακού

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου των γυναικών η ομάδα του Μαγνησιακού ηττήθηκε με 3-2 στην Πιερία από τις Νεφέλες, παρότι στο πρώτο ημίχρονο το βολιώτικο συγκρότημα προηγήθηκε με 0-2.

Ο Μαγνησιακός είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο μισό του αγώνα. Άνοιξε το σκορ στο 16′ με εκτέλεση φάουλ της Ελένης Κουσκούνη και διπλασίασε τα τέρματά του στο 38′ με σουτ της Κερασίας Πέτση μέσα από την περιοχή.
Όμως οι Νεφέλες έκαναν την ανατροπή στην επανάληψη. Πέτυχαν δύο γρήγορα γκολ με τις Καραγιαννίδου (47′) και Τριγώντζη (50′), φέρνοντας το ματς στα ίσα, ενώ στο 85′ η Ασηχίδου πέτυχε ακόμη ένα τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Ζαμπάκα, Γιαννακοπούλου, Καλαπαναγιώτου, Δερβενιώτη (75′ Κανάκη), Χατζηκυριάκου, Κουσκούνη, Παπασακελλαρίου, Κουλουχιέρη, Πέτση, Χρυσικοπούλου (80′ Γκέκα), Μπασδέκη (83′ Λουκοπούλου).
Στο άλλο παιχνίδι του 2ου ομίλου η Προοδευτική Περάματος νίκησε 3-1 εντός έδρας τις Αμαζόνες Θεσπρωτίας. Ρεπό είχε ο Αγρ. Αστέρας Ημαθίας.