Ο Μάντζιος “σφυρίζει” Διγενής Νεοχωρίου-Νίκη

Ορίστηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές των αγώνων της 12ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Την αναμέτρηση της Νίκης με τον Διγενή Νεοχωρίου (10/12, 15.00) στο δημοτικό γήπεδο της Οιχαλίας θα διευθύνει ο Γιώργος Μάντζιος από την ΕΠΣ Ηπείρου, με βοηθούς τους κ.κ. Μανώλη Κόττορο και Βασίλη Αντωνίου από την ίδια Ένωση.

Παρατηρητής διαιτησίας ορίστηκε ο Στέφανος Καλυβιώτης από την ΕΠΣ Καρδίτσας.

Ο Μάντζιος έχει σφυρίξει μία ακόμη φορά τη Νίκη στο παρελθόν και συγκεκριμένα την περίοδο 2015-16, Τύρναβος-Νίκη 1-3 (16/3/2016).
Από την περίοδο 2013-14 που διευθύνει παιχνίδια Γ’ Εθνικής έχει «σφυρίξει» σε 26 ματς στο τρίτο τη τάξει εθνικό πρωτάθλημα, ενώ έχει διευθύνει, πέρυσι και ένα ματς για την Football League.