Χ. Φεράντο: Να μεγαλώσει κι άλλο ο ΝΠΣ «Βόλος»!

Ο Χουάν Φεράντο μίλησε στη συνέντευξη Τύπου, που ακολούθησε μετά την εντός έδρας νίκη της ομάδας του με 3-1 επί του Αμβρυσσέα, τονίζοντας πως στο μέλλον θα φανούν τα όρια των «κυανέρυθρων». Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού του ΝΠΣ «Βόλος»:

«Περάσαμε κι από την 8η στροφή του πρωταθλήματος. Έχουμε πολλά παιχνίδια και πόντους. Σκέφτομαι την ομάδα μου. Ήμασταν πάρα πολύ καλοί στην επίθεση. Είχαμε πολύ καθαρές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε στο ίδιο μοτίβο στην επίθεση. Είναι λίγο δύσκολο για ενενήντα λεπτά να κοντρολάρουμε στον ίδιο ρυθμό, το ίδιο παιχνίδι. Επίσης, είναι δύσκολο να κοντρολάρεις πολλές καταστάσεις στην επίθεση και στην άμυνα. Το πέναλτι ήταν μια προσπάθειας ενός εναντίον ενός. Θα τσεκάρω ξανά το βίντεο, αλλά πιστεύω ότι ήταν καθαρό. Από εδώ και πέρα θα συνεχίσουμε τη δουλειά μας σε αυτό το δρόμο, που έχουμε χαράξει. Είναι πολύ σημαντικό γι’ αυτή την ομάδα να μεγαλώσει κι άλλο. Το ίδιο και οι παίκτες με αυτή τη μέθοδο. Στο μέλλον θα δούμε, ποια είναι η γραμμή και τα όρια αυτής της ομάδας».