Χ. Φεράντο: Χαρούμενος από την απόδοση της ομάδας

Ο προπονητής του ΝΠΣ Βόλος, Χουάν Φεράντο, στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Βόλου για το Κύπελλο της ΕΠΣΘ, όπου η ομάδα του νίκης εμε 4-0, εξέφρασε την ικανοποίησή του για την εμφάνιση και επιτυχία της ομάδας του. Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Είμαι πολύ χαρούμενος από την απόδοση της ομάδος μου στο πρώτο ημίχρονο, γιατί δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες. Προσπαθήσαμε να βρούμε χώρους στην επίθεση, να κοντρολάρουμε το παιχνίδι και όταν χάναμε την μπάλα προσπαθούσαμε να πρεσάρουμε τον αντίπαλο. Κάποιες στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο χαλαρώσαμε στην αμυντική μας λειτουργία. Στη συνέχεια συγκεντρωθήκαμε και καταφέραμε με επιτυχία να ολοκληρώσουμε αυτό το παιχνίδι. Για μας, πλέον, ακολουθεί ένα σημαντικό παιχνίδι με τον Αλμυρό για το πρωτάθλημα. Πρέπει να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι της Κυριακής. Το κύπελλο θα το δούμε μελλοντικά. Καλή τύχη στο νέο προπονητή του Ολυμπιακού. Εύχομαι καλή πορεία».