Με ελλείψεις ηττήθηκε ο Κένταυρος στο Κερατσίνι

Την ήττα γνώρισε μέσα στο Κερατσίνι, από τον Ολυμπιακό, η ανδρική ομάδα Χάντμπολ του Κενταύρου Αγριάς, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Κενταύρου ταξίδεψε στην Αθήνα με πολλές ελλείψεις (Μπότσαρης, Κεφαλάς, Κουρίδης, Σκετόπουλος), ενώ και ο Λοίζου κάθισε στον πάγκο αλλά δεν αγωνίστηκε, αφού δεν έχει ξεπεράσει ακόμα τον τραυματισμό του…

…Η ομάδα του Κερατσινίου παρουσιάστηκε πιο ψυχωμένη στο γήπεδο και γι αυτό πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ (5 – 3 στο δεκάλεπτο). Ένα οδυνηρό δεύτερο δεκάλεπτο για τον Κένταυρο Αγριάς, εκτόξευσε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό στο 20ο λεπτό (14 – 4). Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Κερατσινίου προηγούμενη με διαφορά 12 τερμάτων (19 – 7). Στο δεύτερο ημίχρονο το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Κενταύρου ήταν να ισορροπήσει το παιχνίδι και να μειώσει τη διαφορά με την λήξη του παιχνιδιού (28 – 17).

Ολυμπιακός Κερατσινίου (Τεγγελίδης) Τσακίρης, Κουλακάρης (1), Ντέμα (1), Ματθιάδης (7), Στυλιανός, Μελέτης, Σαμαράς (7), Νικολάου (1), Κλημανόγλου (6), Λοπαρνάκης (3), Ανδριώτης, Ndreu J, Σαρρής, Ndreu S, Πετράκος (2), Οικονομίδης.

Κένταυρος Αγριάς (Τσιάπας) : Καρατοσίδης, Καραπαναγιωτίδης, Κρατήρας, Σταυρινίδης (2), Καρανάσιος (1), Μάνο, Λοίζου, Αστέρης (4), Ανδρέου (5), Ζωναρόπουλος (3), Μιμίκος (2), Νούλης.

Τα πεντάλεπτα του αγώνα: 1 – 1, 5 – 3, 10 – 4, 14 – 4, 17 – 6, 19 – 7,
20 – 8, 23 – 9, 24 – 11, 24 – 12, 25 – 15, 28 – 17.

Δίλεπτες: 7 – 4
Πέναλτι: 3/1 – 1/1