Βαριά ήττα του Α.Σ. Βόλος 2004 από τις Αμαζόνες Δράμας

Σε κακή μέρα βρέθηκε ο Α.Σ. Βόλος 2004 στο παιχνίδι με τις Αμαζόνες Δράμας, με τις «ερυθρόλευκες» να γνωρίζουν βαριά ήττα με 8-0 στο ΕΑΚ Βόλου, για την 9η αγωνιστική της Α’ Εθνικής γυναικών. Το βολιώτικο συγκρότημα ισοβαθμεί στην 9η θέση με το Μεσολόγγι, έχοντας επτά βαθμούς, ενώ οι Αμαζόνες

βρίσκονται στην 5η θέση με 16 βαθμούς.
Ο Χρήστος Κολημήτρας δεν είχε στη διάθεσή του τις Νικοπούλου, Γρηγοριάδη που ήταν τιμωρημένες, καθώς και τις Λεονταρίτη, Βέτσικα, Καλαμπούκα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τις φιλοξενούμενες να προηγούνται με 0-2. Στην επανάληψη η ομάδα της Δράμας πέτυχε άλλα έξι τέρματα, με τον Α.Σ. Βόλος 2004 να καταρρέει.
Οι Χατζηνικολάου, Μήτκου, Παπαδοπούλου σκόραραν από δύο φορές, ενώ από ένα γκολ σημείωσαν η Καραπέτσα και η Βασιλείου.
Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας).
Βοηθοί: Στάικος, Παραφέστας (Λάρισας).
ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Δουκατζή (58′ Γεωργολοπούλου), Σταμοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου, Πούλιου, Γάτσιου (66′ Νικάκη), Δημητριάδη, Ανδρέου (80′ Κυριάκου), Πάσχου, Βαϊνοπούλου.