Πήρε το μπαράζ ο Άθλος, 2-1 τον Ηρακλή Βόλου

Ο Άθλος Αλμυρού νίκησε με 2-1 τον Ηρακλή Βόλου στο γήπεδο των Καναλίων και σφράγισε το εισιτήριο της παραμονής στην Α’ τοπική κατηγορία. Βέβαια και ο Ηρακλής μπορεί να παραμείνει στην Α’ ΕΠΣΘ, με την προϋπόθεση να μην υποβιβαστεί κάποια από…

…τις ομάδες της Μαγνησίας (Πύρασος ή Ρήγας) από την Γ’ Εθνική κατηγορία.
Ο Ηρακλής κατάφερε να ανοίξει στο σκορ στο 27′ με τον Σιαμέτη, σκορ που έμελε να σφραγίσει τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Κίτσιος για τον Ηρακλή είχε σουτ στο δοκάρι με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως η συνέχεια ανήκε στους παίκτες του Άθλου. Στο 72′ ο Δημόπουλος ισοφάρισε με κεφαλιά σε 1-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο Δήμας έγραψε το 2-1 για τον Άθλο.
ΑΘΛΟΣ: Γκόγκος, Μπέης, Δημόπουλος, Κουτρογιάννης, Καραδήμας Πλασταράς, Επίσκοπος (58′ Τσεκρέζης), Δήμας, Χρυσοστομίδης, Φωτιάδης (76′ Κοντοβάς), Καμπουρίδης (85′ Σχουλής).
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κορέντης, Τσαντόπουλος, Μαστροπαναγιώτης, Ψαρόμπας, Μόκιας, Βουρδάκης, Μάρκος, Κίτσιος, Τσατσαρώνης, Ν. Μαραγγός (72′ Σαμαράς), Σιαμέτης (78′ Τζιόλας).