Ηττήθηκε από την Ολυμπιάδα η ομάδα Κ21 του Ολυμπιακού Β. (50 photos)

Την ήττα με 44-51 από την Ολυμπιάδα Λάρισας μετά από μέτρια εμφάνιση γνώρισε η ομάδα Κ21 του Ολυμπιακού Βόλου για το γυναικείο πρωτάθλημα της Ε.Σ.ΚΑ.Θ.
Οι «ερυθρόλευκες» αγωνίστηκαν χωρίς την πρώτη τους σκόρερ, την 16χρονη Ιωάννα Αρτεμισίου που έπαιξε με την πρώτη ομάδα στο ματς με τη Νίκη Λευκάδας για την Α1 Γυναικών, είχαν στη σύνθεσή τους κυρίως κορασίδες και νεάνιδες που αποτελούν το μέλλον του συλλόγου.
Στο πρώτο ημίχρονο η Ολυμπιάδα ήταν καλύτερη και πήρε διαφορά 11 πόντων. Στο δεύτερο μέρος οι «ερυθρόλευκες» παίζοντας άμυνα ζώνη δυσκόλεψαν τις φιλοξενούμενες, πλησίασαν στους τρεις πόντους, δύο λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, χωρίς, ωστόσο να κάνουν κάτι καλύτερο στη συνέχεια.
Διαιτητές: Καγιόπουλος, Κοντοστάθης.
Δεκάλεπτα: 8-12, 19-30, 32-40, 44-51.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Παπαθανασίου, Ράμμου): Τζανετοπούλου, Χούτα 6, Κανελλοπούλου 3, Λιόλιου, Στάμου 4, Παρασχάκη, Βογιατζάκη, Μοδέα 13 (1), Διαμαντοπούλου 18, Σιμιτζή.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Πιτσαρη Μ., Χατζημπύρου 11, Τόλια, Βαμβακίδου 2, Κοντέλη, Τριανταφύλλου 11, Μπόσκου 8 (2), Πιτσαρη Α., Κακάτσιου, Παναγιώτου, Μάνθου 18, Μπέλεβα.