Super League: Οι διαιτητές και το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής

Τους διαιτητές των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής στη Super League ανακοίνωσε η ΚΕΔ/ΕΠΟ. Ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος του συνδέσμου Τρικάλων, το ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό, ενώ ο Εμμανουήλ Σκουλάς (φωτο) από την ΕΠΣ Θεσσαλίας θα “σφυρίξει” στο Ξάνθη – Απόλλων Σμύρνης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 23 αγωνιστικής και οι ορισμοί:

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου

15:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Δ. Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γ. Χατζηνάκος (Δράμας)

4ος: Νικόλαος Πουλημάς (Κέρκυρας)

Παρατηρητής: Γεώργιος Μητροφάνης (Αθηνών)

17:15 Πανιώνιος-Αστέρας

Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Χ. Κουρομπύλια (Δ. Αττικής), Π. Σπυρόπουλος (Α. Αττικής)

4ος: Αριστείδης Βάτσιος (Δ. Αττικής)

Παρατηρητής: Παναγιώτης Μαυρόπουλος (Μακεδονίας)

19:30 Παναθηναϊκός-Λαμία

Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Μ. Δημόπουλος (Δ. Αττικής), Ι. Κοντιζάς (Πειραιά)

4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

Παρατηρητής: Χαράλαμπος Καρατζάς (Ευβοίας)

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

15:00 Ξάνθη-Απόλλων Σμύρνης

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Α. Γρεβένης (Χαλκιδικής), Ρ. Μπουξμπάουμ (Α. Αττικής)

4ος: Σταύρος Μάνταλος (Καβάλας)

Παρατηρητής: Χρήστος Δαγκλής (Μακεδονίας)

17:15 Παναιτωλικός-Κέρκυρα

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Τ. Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Δ. Σαμοίλης (Αθηνών)

4ος: Αριστομένης Κουτσιάυτης (Άρτας)

Παρατηρητής: Δημήτριος Κύρκος (Θεσπρωτίας)

17:15 ΑΕΛ-Πλατανιάς

Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Ν. Σάββας (Σερρών), Α. Χουσκόγλου (Θράκης)

4ος: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Θεόδωρος Γκαϊτατζής

19:30 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Βοηθοί: Π. Κωσταράς (Αιτ/νίας), Η. Αλεξέας (Μεσσηνίας)

4ος: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Παρατηρητής: Ιωάννης Σπυρόπουλος (Φθιώτιδας)

 Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου

19:30 ΑΕΚ-Ατρόμητος

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Τ. Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Μ. Καρσιώτης (Κορινθίας)

4ος: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Παρατηρητής: Εμμανουήλ Γιανναδάκης (Λασιθίου)