Στο 88′ η Γάτσιου έδωσε τη νίκη στον Α.Σ. Βόλος 2004

Έστω και δύσκολα ο Α.Σ. Βόλος 2004 πήρε τη νίκη με 2-1 επί του ουραγού Φείδωνα Άργους, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών. Το παιχνίδι διεξήχθη στο ΕΑΚ Βόλου, με τις Βολιώτισσες να επιστέφουν στις επιτυχίες, ύστερα από επτά συνεχόμενες ήττες.

Η νίκη για τον Α.Σ. Βόλος 2004 ήρθε με ανατροπή στο σκορ. Στο 22’ ο Φείδωνας άνοιξε το σκορ με την Καραγιάννη, με τις γηπεδούχες να αποκτούν αριθμητικό πλεονέκτημα, όταν τρία λεπτά αργότερα αποβλήθηκε παίκτρια της φιλοξενούμενης ομάδας.

Στο 38’ ο Α.Σ. Βόλος 2004 ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ της Σύρμου. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος για την ομάδα του Χρήστου Κολημήτρα, χάθηκαν πολλές ευκαιρίες για γκολ, για να έρθει η «λύτρωση» από την Γάτσιου στο 88’ με ωραία ατομική ενέργεια.

ΒΟΛΟΣ 2004: Μιχαλακάκη, Νικάκη, Βαϊνοπούλου, Αβντόλι, Σύρμου, Νικοπούλου, Γάτσιου, Γουγούση (80’ Πούλιου), Ανδρέου (60’ Κέκου), Βέτσικα, Γρηγοριάδη.