Γ’ Εθνική: Όλα τα αποτελέσματα των 8 ομίλων και οι βαθμολογίες

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου (10 και 11 Μαρτίου) καθώς και τις βαθμολογίες των οκτώ ομίλων για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

1ος όμιλος (20η αγ.)

Άρης Αβάτου-ΑΕ Διδυμοτείχου  0-0
Δόξα Προσκυνητών-Αετός Ορφανού  1-3
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Απόλλων Παραλιμνίου  0-1
Ελπίς Σκουτάρεως-Νέστος Χρυσούπολης  1-2
Ορφεάς Ξάνθης-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου  5-2
Καβάλα-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής  3-0

Βαθμολογία 

1 Απόλλων Παραλιμνίου 48
2 Αετός Ορφανού 39
3 Ελπίς Σκουτάρεως 38
4 Καβάλα 37
5 Νέστος Χρυσούπολης 31
6 Άρης Αβάτου 29
7 Ορφέας Ξάνθης 28
8 ΑΕ Διδυμοτείχου 25
9 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21
10 Δόξα Προσκυνητών 16
11 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 13
12 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9

2ος όμιλος (27η αγ.)

Άρης Παλαιοχωρίου-Ηρακλής  0-0
Πιερικός-Αλμωπός Αριδαίας  1-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Καμπανιακός  4-0
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΦΑΣ Νάουσα  1-3
Κιλκισιακός-Αγροτικός Αστέρας  3-1
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός  2-1
ΑΟ Καρδίας-ΑΕ Καρίτσας  1-2
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Βαθμολογία 

1 Άρης Παλαιοχωρίου 58
2 Ηρακλής 56
3 Αλμωπός Αριδαίας 42
4 Μακεδονικός 41
5 Πιερικός 39
6 Εδεσσαϊκός 37
7 ΦΑΣ Νάουσα 34
8 Αγροτικός Αστέρας 33
9 ΑΠΕ Λαγκαδά 33
10 ΑΟ Καρδίας 31
11 Κιλκισιακός 30
12 ΑΕ Καρίτσας 28
13 Μέγας Αλεξανδρος Τρικάλων 25
14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18
15 Καμπανιακός 10

3ος όμιλος (23η αγ.)

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Νέος Αμφίλοχος  0-1
Ερμής Αμυνταίου-Τηλυκράτης  1-2
Σκουφάς Κομποτίου-Θεσπρωτός  0-2
Αστέρας Παραποτάμου-Δόξα Κρανούλας  0-1
Εθνικός Φιλιππιάδας-Μακεδονικός Φούφα  1-2
Πανλευκάδιος-Καστοριά  3-0 α.α.
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

Βαθμολογία 

1 Τηλυκράτης 45
2 Μακεδονικός Φούφα 40
3 Νέος Αμφίλοχος 40
4 Ερμής Αμυνταίου 39
5 ΑΕ Λευκίμμης 35
6 Θεσπρωτός 35
7 Δόξα Κρανούλας 31
8 Εθνικός Φιλιππιάδας 27
9 ΑΕΠ Καραγιαννίων 24
10 Πανλευκάδιος 19
11 Σκουφάς Κομποτίου 18
12 Αστέρας Παραποτάμου 14
13 Καστοριά 9

4ος όμιλος (23η αγ.)

Οπούντιος Μαρτίνου-Ρήγας Φεραίος  1-2
Ολυμπιακός Βόλου-Αμβρυσσέας Διστόμου  3-0
ΑΟ Σελλάνων-Αστέρας Ιτέας  1-0
Αχιλλέας Φαρσάλων-Διγένης Νεοχωρίου  1-1
ΓΣ Αλμυρού-Νίκη Βόλου  1-0
ΑΟ Θήβα-ΑΠΟΚ Βελούχι  3-1
Ρεπό: ΝΠΣ Βόλος

Βαθμολογία 

1 Βόλος ΝΠΣ 56
2 ΓΣ Αλμυρού 39
3 Νίκη Βόλου 39
4 Αστέρας Ιτέας 35
5 ΑΟ Θήβα 33
6 Ολυμπιακός Βόλου 33
7 Αμβρυσσέας Διστόμου 31
8 ΑΟ Σελλάνων 31
9 Ρήγας Φεραίος 28
10 Διγενής Νεοχωρίου 20
11 Αχιλλέας Φαρσάλων 20
12 Οπούντιος Μαρτίνου 15
13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6

5ος όμιλος (19η αγ.)

Παλληξουριακός-Ζάκυνθος  1-3
Πανηλειακός-ΑΣ Λεωνίδιο  4-1
Παναρκαδικός-Καλαμάτα  0-0
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Αμαλιάδας  0-2
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Αστέρας Βλαχιώτη  2-1
Τσικλητήρας-Αχαϊκή

Βαθμολογία 

1 Αστέρας Αμαλιάδας 43
2 Αστέρας Βλαχιώτη 41
3 Πανηλειακός 33
4 Καλαμάτα 32
5 Παναρκαδικός 30
6 ΠΑΟ Βάρδας 27
7 Διαγόρας Βραχνεΐκων 26
8 Αχαϊκή 25
9 Ζάκυνθος 22
10 Τσικλητήρας 21
11 Παλληξουριακός 10
12 ΑΣ Λεωνίδιο 2

6ος όμιλος (19η αγ.)

Προοδευτική-ΑΣ Ρόδος  1-0
ΑΟ Λουτράκι-Ιάλυσος  1-3
Διαγόρας Ρόδου-Εθνικός  1-1
ΑΟ Ζευγολατιού-ΑΠΟ Κερατσίνι  0-1
Ιωνικός-Πέλοπας Κιάτου  4-1
Ρεπό: Ασπρόπυργος

Βαθμολογία 

1 Προοδευτική 35
2 Εθνικός 34
3 Ιάλυσος Ρόδου 33
4 Διαγόρας Ρόδου 30
5 ΑΠΟ Κερατσίνι 29
6 ΑΣ Ρόδου 25
7 Ιωνικός 23
8 Ασπρόπυργος 21
9 ΑΟ Λουτράκι 19
10 Πέλοπας Κιάτου 9
11 ΑΟ Ζευγολατιού 3

7ος όμιλος (19η αγ.)

Ερμής Κιβερίου-Αιολικός  0-2
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Παναργειακός  2-0
Θύελλα Ραφήνας-Πανθηραϊκός  1-2
Αήττητος Σπάτων-Τριγλία Ραφήνας  5-1
ΑΟ Χαλκίς-ΑΕ Ερμιονίδας  0-1
Ρεπό: Ταμυναϊκός

Βαθμολογία 

1 Αήττητος Σπάτων 40
2 ΑΕ Ερμιονίδας 28
3 Αιολικός 26
4 ΑΟ Χαλκίς 26
5 Πανθηραϊκός 25
6 Θύελλα Ραφήνας 23
7 Παναργειακός 23
8 Ερμής Κιβερίου 21
9 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 21
10 Τριγλία Ραφήνας 18
11 Ταμυναϊκός 8

8ος όμιλος (19η αγ.)

Ηρόδοτος-ΑΕ Κηφισιάς  2-1
Ατσαλένιος-Φωστήρας  1-0
ΑΕ Μυλοποτάμου-Αιγάλεω  4-2
ΟΦ Ιεράπετρας-Ερμής Ζωνιανών  2-1
Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος  0-2
Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας

Βαθμολογία 

1 Ηρόδοτος 38
2 Αιγάλεω 32
3 ΑΟ Παλαιόχωρας 26
4 Ατσαλένιος 24
5 Ηλυσιακός 23
6 ΟΦ Ιεράπετρας 23
7 Άγιος Ιερόθεος 19
8 ΑΕ Μυλοποτάμου 19
9 Φωστήρας 18
10 ΑΕ Κηφισιά 17
11 Ερμής Ζωνιανών 12