Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα, Βαθμολογίες στους επτά ομίλους

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στους επτά από τους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής, καθώς στον 1ο όμιλο δεν υπήρχε αγωνιστική δράση.

2ος όμιλος (29η αγ.)

Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΠΕ Λαγκαδά  0-2
ΑΕ Καρίτσας – ΦΑΣ Νάουσα  1-4
ΑΟ Καρδίας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  4-1
Εδεσσαϊκός – Καμπανιακός  2-0
Κιλκισιακός – Αλμωπός Αριδαίας  2-0
Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας  1-3
Φίλιππος Αλεξάνδρειας – Ηρακλής  0-7
Ρεπό: Πιερικός

Βαθμολογία

1 Ηρακλής 62
2 Άρης Παλαιοχωρίου 61
3 Μακεδονικός 44
4 Αλμωπός Αριδαίας 42
5 Εδεσσαϊκός 41
6 Πιερικός 39
7 Αγροτικός Αστέρας 39
8 ΦΑΣ Νάουσα 38
9 Κιλκισιακός 36
10 ΑΠΕ Λαγκαδά 36
11 ΑΟ Καρδίας 34
12 ΑΕ Καρίτσας 28
13 Μέγας Αλεξ.Τρικάλων 25
14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18
15 Καμπανιακός 10

3ος όμιλος (25η αγ.)

Αστέρας Παραποτάμου – Νέος Αμφίλοχος  1-5
Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης  0-2
Καστοριά – ΑΕ Λευκίμμης  0-3 ά.α.
Μακεδονικός Φούφα – Δόξα Κρανούλας  3-1
Πανλευκάδιος – Θεσπρωτός  0-0
ΑΕΠ  Καραγιαννίων – Σκουφάς Κομποτίου  2-0
Ρεπό:
Ερμής Αμυνταίου

Βαθμολογία

1 Τηλυκράτης 48
2 Μακεδονικός Φούφα 46
3 Νέος Αμφίλοχος 46
4 Ερμής Αμυνταίου 42
5 ΑΕ Λευκίμμης 41
6 Θεσπρωτός 39
7 Δόξα Κρανούλας 34
8 Εθνικός Φιλιππιάδας 27
9 ΑΕΠ Καραγιαννίων 27
10 Πανλευκάδιος 20
11 Σκουφάς Κομποτίου 18
12 Αστέρας Παραποτάμου 14
13 Καστοριά 9

4ος όμιλος (25η αγ.)

ΓΣ Αλμυρού – Αμβρυσσέας Διστόμου  0-1
Αχιλλέας Φαρσάλων – Ρήγας Φεραίος  0-1
ΑΠΟΚ Βελούχι – ΝΠΣ Βόλος  1-5
ΑΟ Θήβα – Αστέρας Ιτέας  0-2
Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΟ Σελλάνων  2-2
Νίκη Βόλου – Διγενής Νεοχωρίου (28/03)
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

Βαθμολογία

1 ΝΠΣ Βόλος 60
2 Νίκη Βόλου 42
3 Αστέρας Ιτέας 41
4 ΓΣ Αλμυρού 40
5 Ολυμπιακός Βόλου 36
6 Ρήγας Φεραίος 34
7 Αμβρυσσέας Διστόμου 34
8 ΑΟ Θήβα 33
9 ΑΟ Σελλάνων 32
10 Διγενής Νεοχωρίου 23
11 Αχιλλέας Φαρσάλων 20
12 Οπούντιος Μαρτίνου 16
13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6

5ος όμιλος (21η αγ.)

Αστέρας Αμαλιάδας – Καλαμάτα  3-1
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΣ Λεωνίδιο  2-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Ζάκυνθος  4-0
Παναρκαδικός – Παλληξουριακός  5-0
ΠΑΟ Βάρδας – Αχαϊκή  0-1
Τσικλητήρας – Πανηλειακός  1-3

Βαθμολογία

1 Αστέρας Αμαλιάδας 47
2 Αστέρας Βλαχιώτη 44
3 Πανηλειακός 39
4 Παναρκαδικός 33
5 Καλαμάτα 33
6 ΠΑΟ Βάρδας 30
7 Διαγόρας Βραχνεΐκων 30
8 Αχαϊκή 28
9 Ζάκυνθος 25
10 Τσικλητήρας 21
11 Παλληξουριακός 13
12 ΑΣ Λεωνίδιο 2

 

6ος όμιλος (21η αγ.)

Διαγόρας Ρόδου – Ιάλυσος Ρόδου  2-1
Εθνικός – ΑΠΟ Κερατσίνι  1-0
Ιωνικός – ΑΣ Ρόδος  1-0
Πέλοπας Κιάτου – Ασπρόπυργος  0-1
Προοδευτική – ΑΟ Ζευγολατιού  3-0
Ρεπό: ΑΟ Λουτράκι

Βαθμολογία

1 Προοδευτική 41
2 Εθνικός 40
3 Ιάλυσος Ρόδου 33
4 Διαγόρας Ρόδου 33
5 ΑΠΟ Κερατσίνι 32
6 ΑΣ Ρόδου 28
7 Ασπρόπυργος 27
8 Ιωνικός 26
9 ΑΟ Λουτράκι 19
10 Πέλοπας Κιάτου 9
11 ΑΟ Ζευγολατιού 3

7ος όμιλος (21η αγ.)

Αήττητος Σπάτων – Ερμής Κιβερίου  4-1
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής – Τριγλία Ραφήνας  4-1
Θύελλα Ραφήνας – ΑΕ Ερμιονίδας  2-0
Παναργειακός – Ταμυναϊκός  2-1
Πανθηραϊκός – Αιολικός  2-0
Ρεπό: ΑΟ Χαλκίς

Βαθμολογία

1 Αήττητος Σπάτων 43
2 ΑΟ Χαλκίς 29
3 Πανθηραϊκός 29
4 Θύελλα Ραφήνας 29
5 Ερμιονίδα 28
6 Αιολικός 27
7 Παναργειακός 27
8 Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 25
9 Ερμής Κιβερίου 21
10 Τριγλία Ραφήνας 21
11 Ταμηναϊκός 8

 

8ος όμιλος (21η αγ.)

Άγιος Ιερόθεος – Αιγάλεω  2-0
Ερμής Ζωνιανών – ΑΟ Παλαιόχωρας  1-0
Ηλυσιακός – Φωστήρας  2-2
Ηρόδοτος – ΑΕ Μυλοποτάμου  1-0
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕ Κηφισιά  5-0
Ρεπό: Ατσαλένιος

Βαθμολογία

1 Ηρόδοτος 44
2 Αιγάλεω 33
3 ΟΦ Ιεράπετρας 27
4 Ατσαλένιος 27
5 Ηλυσιακός 27
6 ΑΟ Παλαιόχωρας 26
7 Άγιος Ιερόθεος 25
8 ΑΕ Κηφισιά 20
9 Φωστήρας 19
10 ΑΕ Μυλοποτάμου 16
11 Ερμής Ζωνιανών 15