Με Αστέρα Ιτέας η Νίκη στον τελικό του ομίλου για το Κύπελλο Ερασιτεχνών

Τον Αστέρα Ιτέας εκτός έδρας θα αντιμετωπίσει στις 9 Μαΐου η Νίκη Βόλου στον τελικό του 4ου ομίλου για το Κύπελλο Ερασιτεχνών. Η ομάδα της Ιτέας στο σημερινό παιχνίδι με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης επικράτησε με 2-0 και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης.

Τα γκολ σημειώθηκαν στην εκπνοή των δύο ημιχρόνων. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Αρκουμάνης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 92’ ο Γεωργουσόπουλος έκλεισε το σκορ, γράφοντας το τελικό 2-0.

Οι παίκτες της Νίκης, πλέον, γνωρίζουν από σήμερα τον αντίπαλό τους και θα προετοιμαστούν για την αναμέτρηση με τον Αστέρα στην Ιτέα, έχοντας ως οδηγό το παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος, όταν οι «κυανόλευκοι» είχαν επικρατήσει την 1η Απριλίου με 0-1 με γκολ του Ντόλγκι.