Παντζιαράς: «Θα σηκώσουμε κεφάλι»

O Τηλυκράτης ηττήθηκε με 0-2 από τον Ηρακλή στην πρεμιέρα των πλέι οφ της Γ’ Εθνικής. Δείτε τι δήλωσε ο τεχνικός του Τηλυκράτη, Ανδρέας Παντζιαράς μετά το παιχνίδι κόντρα στον Ηρακλή.

Αναλυτικότερα:

«Εύχομαι στην ομάδα του Ηρακλή, την καλύτερη συνέχεια. Ήταν η πρεμιέρα σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα. Είχαμε μιλήσει μετά την κλήρωση και είχαμε εντοπίσει κάποιες αδυναμίες του Ηρακλή. Στα πρώτα 20 λεπτά ήμασταν καλύτεροι, σε αντίθεση με το δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου. Το πρώτο μέρος δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς οι παίκτες δεν είχαν προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Στο δεύτερο μέρος προσπαθήσαμε να εκμεταλλευτούμε το ρίσκο του Ηρακλή να ανεβάσει τα μπακ του ψηλά και η ευκαιρία με τον Πετράκο θα μπορούσε να μας βάλει μπροστά στο σκορ, όπως και ακόμα μία-δύο φάσεις. Το ματς κρίθηκε χάρη στην εκτελεστική δεινότητα του Τάι. Για εμάς είναι στενάχωρο ότι χάνουμε στην πρεμιέρα. Το γκολ μας επηρέασε, καθώς δεχθήκαμε αμέσως και το δεύτερο γκολ. Δεν είμαστε ομάδα που τα παρατάει, θα σηκώσουμε κεφάλι και θα δώσουμε το 100% στα επόμενα τρία εκτός έδρας παιχνίδια, για να φτάσουμε όσο ψηλότερα γίνεται. Ευχαριστώ τους παίκτες μου για την προσήλωση, αλλά και στον κόσμο της Λευκάδας, που έδειξε πόσο αγαπάει την ομάδα».