35 μετάλλια για τον ΝΟΒ-Α στα Ακρίσεια

Στο Κλειστό Κολυμβητήριο της Λάρισας, πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο  28-29/4/2018 με συμμετοχή  509 κολυμβητών-τριών, από 19 Συλλόγους απ΄ όλη την Ελλάδα, οι Κολυμβητικοί Αγώνες « ΑΚΡΙΣΕΙΑ 2018» από 8-12- ετών.

Ο Ν.Ο.Β.-Α. συμμετείχε με  46 αθλητές-τριες κατακτώντας 35 μετάλλια (11 χρυσά- 13 αργυρά -11 χάλκινα)

Συμμετείχαν οι παρακάτω  αθλητές-τριες με τις αντίστοιχες διακρίσεις:

Κορίτσια 9 ετών: Γεροβασίλη Άννα, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα 3η 50μ ύπτιο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

4x50m ελεύθερο 1η θέση με τις Τζώρτζη Όλγα, Γεροβασίλη Άννα, Λαθουρά Ελένη, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

4X50m μ.ο. 2η θέση με τις Τριανταφύλλου Αλαξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Γεροβασίλη Άννα

Αγόρια 9 ετών: Διαμαντίδης Ιπποκράτης 3ος 50μ ύπτιο, Καπότσης Λευτέρης 1ος 100μ ελεύθερο, Κατοίκος Γεώργιος, Παπαγιάννης Δημήτριος, Πετρόπουλος κων/νος, Φρύδας Παντελής

Κορίτσια 10 ετών: Βαλατσού Ευαγγελία, Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή 3η 200μ μ.α., Σκαλίδη Μιράντα, Σκιαθίτη Νεφέλη 1η 200μ μ.α., Ζηργάνου Έφη, Αναγνώστου Χρυσή

4X50m ελεύθερο 2η θέση με τις Νικάκη Ζωή, Βαλατσού Ευαγγελία, Σκαλίδη Μιράντα, Σκιαθίτη Νεφέλη

4X50m μ.ο. 2η θέση με τις Νιζάμη Μελίνα, Νικάκη Ζωή, Βαλατσού Ευαγγελία, Σκιαθίτη Νεφέλη

Αγόρια 10 ετών: Ζεμπίλας Δημήτριος, Καρανίκας Αθανάσιος, Μπασέκης Αλέξανδρος 2ος 50μ πεταλούδα και 2ος 200μ μ.α., Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 3ος 50μ ελεύθερο, Σδρόλιας Ευρυπίδης 2ος 50μ πρόσθιο και 2ος 50μ ύπτιο, Σκραπάλλι Άγγελος 3ος 200μ μ.α., Σταματάς Ορφέας, Τουλούδης Ιωάννης 3ος 100μ ελεύθερο, Αναγνωστού Αποστόλης, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Βαϊτσης Αντώνης

4X50m ελεύθερο 1η θέση με τους Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Σκραπάλλι Άγγελο, Καρανίκα Αθανάσιο, Μπασέκη Αλέξανδρο

4X50m μ.ο. 2η θέση με τους Σταματά Ορφέα, Τουλούδη Ιωάννη, Σδρόλια Ευρυπίδη, Ζεμπίλα Δημήτριο

Κορίτσια 11 ετών: Αγγελάκη Βικτώρια, Νικάκη Βασιλική, Νικάκη Δήμητρα, Πίσπα Νινέττα, Σταφυλλά Καλλιρόη, Κορωναίου Αναστασία

Αγόρια 11 ετών: Κατοίκος Ιωάννης, Λαθουράς Γεώργιος 1ος 200μ ελεύθερο με ρεκόρ αγώνων, Τακτικός Άγγελος 1ος 400μ ελεύθερο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος  1ος 200μ μ.α. με ρεκόρ αγώνων και 3ος 50μ πεταλούδα και 3ος 50μ πρόσθιο, Τσούνης Γεώργιος, Σφέτσας Δημήτριος 1ος 100μ ελεύθερο, Καλόγηρος Δημήτριος 3ος 400μ ελεύθερο

4x50m ελεύθερο 1η θέση με τους Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Σφέτσα Δημήτριο, Τσούνη Γεώργιο, Λαθουρά Γεώργιο

4x50m μ.ο 2η θέση με τους Κατοίκο Ιωάννη, Τακτικό Άγγελο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Καλόγηρο Δημήτριο

Κορίτσια 12 ετών: Ζεμπίλα Μαρίνη

Αγόρια 12 ετών: Καρρόπουλος Γεώργιος 2ος 50μ πρόσθιο και 2ος 400μ μ.α., Κασανδρινός Αλέξανδρος 1ος 50μ ελεύθερο με ρεκόρ αγώνων και 3ος 400μ μ.α. και 3ος 800μ ελεύθερο, Κουτσελίνης Βασίλειος 2ος 400μ ελεύθερο, Λιθαδιώτης Δημήτριος

4x50m ελεύθερο 1η θέση με τους Καρρόπουλο Γεώργιο, Κουτσελίνη Βασίλειο, Λιθαδιώτη Δημήτριο, Κασανδρινό Αλέξανδρο

4x50m μ.ο. 2η θέση με τους Κουτσελίνη Βασίλειο, Κασανδρινό Αλέξανδρο, Καρρόπουλο Γεώργιο, Λιθαδιώτη Δημήτριο

Επίσης στους αγώνες συμμετείχαν για πρώτη φορά   11 μικροί μας αθλητές-τριες  ηλικίας  8 ετών, αφήνοντας εξαιρετικές εντυπώσεις.

Ο Πρόεδρος του Ομίλου κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν τους μικρούς κολυμβητές-τριες για τις επιτυχίες τους, τους προπονητές τους και την εφορεία κολύμβησης και τους εύχονται  καλή συνέχεια