Τεστ με θετικό πρόσημο για τη Νίκη στον Αμπελώνα

Ακόμα μία ευκαιρία να τεστάρει τους υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστές είχε ο Λεωνίδας Μπίλης στο φιλικό που έδωσε η Νίκη στον Αμπελώνα, κόντρα στον τοπικό Αμπελωνιακό. Η βολιώτικη ομάδα επικράτησε με σκορ 2-1 χάρη σε γκολ του Γεωργιάδη με σουτ από τα 25 μέτρα στο 30′ και του Ματθαίου στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό σκορ με γκολ του Παλάσκα λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης (86′).

Ο τεχνικός της Νίκης Βόλου είχε τη δυνατότητα να δει αγωνιζόμενους και νέους υποψήφιους για την ομάδα που θα εκπροσωπήσει το Σύλλογο στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, ανάμεσά τους ο Γκίκας του Δωτιέα Αγιάς.

ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ: Γκικούδης, Περήφανος, Πρικάκης, Τζιαρτζιάνης, Γκόλτσιος, Χατζούλης, Μπίκος, Τσετεροκλής, Γρηγορίου, Παλασκάς, Κακαβίτσης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: (Α’ Ημίχρονο) Σταμέλος, Λάμπρου, Αναστασίου, Κανταρτζής, Ζαρίφης, Γεωργιάδης, Γκίκας, Κόλα, Νιαώτης, Ταουσιάνης, Αποστολίδης.
(Β΄ Ημίχρονο): Σταμέλος, Καραμπούζης, Σουάρες, Ζαρίφης, Κανταρτζής, Καρακώστας, Ματθαίου, Γκλαβίνης, Κόλα, Βουρδάκης.
Πριν τον αγώνα βραβεύτηκε ο Αμπελωνιακός από την Ε.Π.Σ. Λάρισας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.