Πέντε μετάλλια για τον ΝΟΒ-Α στο Πανελλήνιο Κανόε Καγιάκ

“Ο Όμιλος μας σε ανοδική πορεία συμμετείχε με 7 αθλητές στο Κανόε Καγιάκ και 1 αθλήτρια στο SUP και κατέλαβε την 5η θέση σε σύνολο 19 σωματείων απ’ όλη την Ελλάδα.
Ήταν ένα πολύ δύσκολο πρωτάθλημα και αρκετά ενδιαφέρον. Όλοι οι αθλητές μας πήραν μέρος σε τελικούς. Συμμετείχαν σε 16 τελικούς συνολικά, στους 10 με ένα πλήρωμα και στους 6 με 2 πληρώματα.

Πήρε συνολικά 4 αργυρά και 1 χάλκινο μετάλλιο ενώ σε πολλούς τελικούς οι αθλητές έχασαν το μετάλλιο στο photo finish.

Ξεχώρισαν στην κατηγορία ΑΝΔΡΏΝ ο Αθανάσιος και Διονύσης Μπασδάνης και έδειξαν με τους χρόνους τους ότι βρίσκονται σε πολύ υψηλό επίπεδο, και στην κατηγορία ΓΥΝΑΙΚΩΝ η Παρδάλη Νίκη με πολύ καλούς χρόνους.

Πολύ καλά όμως πήγαν και οι 3 ΠΑΙΔΕΣ.
Ο Σουγγάρης Δημήτριος και ο Παρδάλης Χρήστος βελτίωσαν τους χρόνους τους και βρέθηκαν πολύ κοντά στα μετάλλια ενώ και ο Σπυρέλης Δημήτριος έδειξε ανοδική πορεία