Στην τελική ευθεία το 32ο Ανεπίσημο τουρνουά μπάσκετ

Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση των ομίλων στο 32ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ  με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων φιλάθλων που τους παρακολούθησαν καθημερινά στα δυο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής», στη Νέα Ιωνία.

Από σήμερα Τετάρτη 25 Ιουλίου ξεκινάει η φάση των «16» για την κατηγορία των Ανεπίσημων Αθλητών και οι προημιτελικοί στην κατηγορία των Επίσημων Αθλητών.

Oι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα στην φάση των ομίλων έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

A’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ
1. ΤΙΤΑΝΕΣ 3 6 206 188
2. ΧΑΒΑΖΕΛΕΣ 3 5 273 199
3. LIBERTA 3 4 194 260
4. ΙΩΝΑΣ 3 3 153 199
B’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ
1. ΕΥΗΛΙΟΝ 2 2 114 142
2. BOMBERS 3 5 178 152
3. ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ 3 6 171 128
4. CONSTACTION COMPANY 2 2 68 109
 
   

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ  ΑΘΛΗΤΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 3-0 125-67 3 6
VOLOS SUPERSONICS 2-1 130-134 3 5
ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ 1-2 109-105 3 4
ΔΡΟΣΕΡΟΙ 0-3 33-91 3 3

 

VOLOS SUPERSONICS-ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΑΝΑΒΟΛΉ

ΔΡΟΣΕΡΟΙ-ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ               ΑΝΑΒΟΛΗ

VOLOS SUPERSONICS – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 51-33

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ – ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ 53-40

SUPERSONICS – ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ 27-52

SUPERSONICS – ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ 49-52

ΤΣΙΠΟΥΡΟΚΕΤΣ – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 20-0

ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 20-0

ΒΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
BOMBERS 3-1 260-213 4 7
ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 3-1 194-164 4 7
ΑΠΌΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ 3-1 243-149 4 7
ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 1-3 211-228 4 5
PAPAGEORGIOU SHIP 0-4 202-263 4 4

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 71-69

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – PAPAGEWRGIOU 53-45

BOMBERS – ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 76-72

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 59-58

ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ – PAPAGEORGIOU 70-61

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – BOMBERS 38-66

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ – PAPAGEORGIOU SHIIPING 75-56

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ 20-0

BOMBERS – PAPAGEWRGIOU 65-40

BOMBERS – ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 60-63

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ROOKIES 3-0 168-144 3 6
ΔΙΑΣΤΑΣΗ 2-1 165-118 3 5
NECRO 1-2 141-177 3 4
ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ 0-3 147-182 3 3

 

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ – ROOKIES 55-58

ΔΙΑΣΤΑΣΗ – NECRO 58-35

ROOKIES – NECRO 67-52

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ – ΔΙΑΣΤΑΣΗ 40-70

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ – NECRO 52-54

ΔΙΑΣΤΑΣΗ – ROOKIES 37-43

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν- Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
COME BACK 2-1 101-94 3 5
REEF 3-0 128-79 3 6
VOLYMPUS 1-2 103-106 3 4
ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ 0-3 61-104 3 3

COME BACK – REEF 34-41

VOLYMPUS – ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ 30-26

REEF – ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ 48-11

COME BACK – VOLYMPUS 41-39

ΧΑΒΑΛΕΙΚΕΡΣ – COME BACK 24-26

REEF – VOLYMPUS 39-34

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
96RS 3-0 193-141 3 6
RETRO 2-1 161-146 3 5
ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ 1-2 136-153 3 4
AIR BAHAL 0-3 124-174 3 3

 

ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ – 96RS 42-64

AIR BAHAL – RETRO 43-54

ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ – AIR BAHAL 54-38

RETRO – 96RS 56-63

AIR BAHAL – 96RS 43-66

RETRO – ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ 51-40

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
SWAVEMENTES 3-0 194-132 3 6
ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 2-1 148-116 3 5
ΠΑΝΘΗΡΕΣ 1-2 140-144 3 4
ΠΗΓΑΣΟΣ 0-3 75-175 3 3

 

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ 51-37

SWAVEMENTES – ΠΗΓΑΣΟΣ 75-32

ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ 48-22

SWAVEMENTES – ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 58-45

ΠΑΝΘΗΡΕΣ – SWAVEMENTES 55-61

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 21-52

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΚΑΦΕ LIFE 2-1 139-132 3 5
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 2-1 143-133 3 5
ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ 1-2 142-142 3 4
ΑΡΓΩ 1-2 155-135 3 4

 

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ – ΑΡΓΩ 41-40

ΚΑΦΕ LIFE – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 43-40

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΑΡΓΩ 50-47

ΚΑΦΕ LIFE – ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ 52-48

ΑΡΓΩ – ΚΑΦΕ LIFE 68-44

ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ 43-53

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

 ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
DRINK TEAM 3-0 135-92 3 6
SUBZERO 2-1 104-93 3 5
ELEVATORS 1-2 72-87 3 4
MIAMI ΨΙΤ 0-3 74-113 3 3

 

SUBZERO – ELEVATORS 41-29

MIAMI ΨΙΤ – DRINK TEAM 47-52

DRINK TEAM – ELEVATORS 46-23

SUBZERO – MIAMI ΨΙΤ 41-27

ELEVATORS – MIAMI ΨΙΤ 20-0

SUBZEROS – DRINK TEAM 22-37

Το πρόγραμμα της επόμενης φάσης (έως την Παρασκευή 27 Ιουλίου)  έχει ως φαίνεται παρακάτω:

ΤΕΤΑΡΤΗ 25/7 19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Φιλαράκια – Χαβαλέδες (Α)

Volos Supersonics- Bombers (Β)

Rookies – Come Back (Γ)

Διάσταση – Reef  (Δ)

ΕΠΙΣΗΜΟ: Τιτάνες – Construction (ΑΑ)

A

A

Β

Β

Β

ΠΕΜΠΤΗ 26/7 19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

96rs -Ταλαιπωρία (Ε)

Retro – Swavementes (ΣΤ)

Καφέ Life – Subzero (Ζ)

Παλαίμαχοι Αλμυρού – Drink Team (Η)

ΕΠΙΣΗΜΟ:Χαβαζέλες – Ευήλιον(ΑΒ)

A

A

Β

Β

Β

ΠΑΡΑΚΣΕΥΗ 27/7 18.00

19.30

21.00

18.00

19.30

21.00

Νικητής Α – νικητής Γ (Θ)

Νικητής Β – Νικητής Δ (Ι)

Νικητής Ε – Νικητής Ζ (Κ)

Νικητής Στ – Νικητής Η (Λ)

ΕΠΙΣΗΜΟ: Liberta – Bombers (ΑΓ)

ΕΠΙΣΗΜΟ:Ίωνας – Παλαίμαχοι Γ.Σ(ΑΔ)

A

A

Α

Β

Β

Β