Δεύτερος στην Ευρώπη ο Λιβογιάννης στα 100μ διπλά πέδιλα

Σε άλλη μία μεγάλη διοργάνωση ο Βολιώτης πρωταθλητής της τεχνικής κολύμβησης, Κώστας Λιβογιάννης, διέπρεψε, κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων που διεξάγεται στην Κωνσταντινούπολη. Συγκεκριμένα, ο Λιβογιάννης κατέλαβε την 2η θέση στα 100μ διπλά πέδιλα, με επίδοση 42.91. Ο πρωταθλητής του ΝΟΒΑ ήταν εξαιρετικός και έδειξε για μια ακόμη φορά το μεγάλο του ταλέντο. Με δηλώσεις του στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ τόνισε: «Είμαι πολύ χαρούμενος για την επιτυχία μου και θα ήθελα να ευχαριστήσω τους προπονητές μου, την Ομοσπονδία, το σύλλογο μου τον ΝΟΒΑ, καθώς επίσης την οικογένεια μου που είναι πάντα δίπλα μου και με στηρίζει. Το μετάλλιο αυτό αφιερώνεται στα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι Αττικής».

Να σημειώσουμε, πως στους χθεσινούς αγώνες το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Κώστας Τερζανίδης στα 400μ επιφάνεια με επίδοση 3.09.49.