Europa League: Όλα τα αποτελέσματα

Το απόλυτο έκαναν οι εκπρόσωποι του κυπριακού ποδοσφαίρου, αφού και οι τρεις ομάδες πέρασαν στην επόμενη φάση και στον τρίτο προκριματικό του Europa League.

Ο Απόλλων Λεμεσού νίκησε 3-1 την Ζελέζνιτσαρ (με χατ τρικ του Παπουλή), ο ΑΠΟΕΛ αν και ηττήθηκε 2-0 από την Φλόρα στο Ταλίν προκρίθηκε χάρη στο 5-0 του πρώτου αγώνα, ενώ η ΑΕΚ Λάρνακας επικράτησε 4-0 της Ντάνταλκ από την Ιρλανδία.

Αντίθετα Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης αποκλείστηκαν από τις Ντιναμό Μπρεστ και Χιμπέρνιαν αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα, με πράσινο οι ομάδες που προκρίθηκαν):

Πιούνικ (Αρμενία)-Τόμπολ (Καζακστάν)                                           1-0 (1-2)
Φολα Ες (Λουξεμβούργο)-Γκενκ (Βέλγιο)                                        1-4 (0-5)
Λάτσι (Αλβανία)-Μόλντε (Νορβηγία)                                                 0-2 (0-3)
Αλασκέρτ (Αρμενία)-Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)                                0-0 (1-0)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Ντάνταλκ (Ιρλανδία)                                4-0 (0-0)
Τρέντσιν (Σλοβακία)-Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)                          4-1 (1-0)
Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                                        2-0 (0-5)
Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)                      2-3 (0-1)
Τρακάι (Λιθουανία)-Παρτιζάν (Σερβία)                                              1-1 (0-1)
Βαλέτα (Μάλτα)-Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)                                   1-2 (1-1)
Χάκεν (Σουηδία)-Λειψία (Γερμανία)                                                  1-1 (0-4)
Λίλεστρομ (Νορβηγία)-Λίντσερ (Αυστρία)                                          1-2 (0-4)
ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)-Νόρντζελαντ (Δανία)                                0-1 (0-1)
Αντμίρα (Αυστρία)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)                                 1-3 (0-3)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)      3-1 (2-1)
Προγκρές (Λουξεμβούργο)-Χόνβεντ (Ουγγαρία)                               2-0 (0-1)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)                      1-1 (0-1)
Λίνκολν (Γιβραλτάρ)-TNS (Ουαλία)                                                    1-1 (1-2)
Μαριούπολη (Ουκρανία)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία)                           2-1 παρ. (1-1)
Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία)                 2-1 (0-2)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)                1-1 (3-4)
Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Μπαλζάν (Μάλτα)                         3-1 (1-2)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΕΛΛΛΑΔΑ)-Χιμπέρνιαν (Σκωτία)                  1-1 (2-3)
Μπεσίκτας (Τουρκία)-B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)                            6-0 (2-0)
Κοπεγχάγη (Δανία)-Στιάρναν (Ισλανδία)                                              5-0 (2-0)
Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Τορπέντο Κιουτάισι (Γεωργία)                   0-4 (0-3)
Φίτεσε (Ολλανδία)-Βιτόρουλ (Ρουμανία)                                              3-1 (2-2)
Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Αταλάντα (Ιταλία)                              0-8 (2-2)
Μάριμπορ (Σλοβενία)-Τσικχούρα (Γεωργία)                                        2-0 (0-0)
Ντομζάλε (Σλοβενία)-Ούφα (Ρωσία)                                                   1-1 (0-0)
FCSB (Ρουμανία)-Ρούνταρ (Σλοβενία)                                               4-0 (2-0)
Άλκμααρ (Ολλανδία)-Καϊράτ (Καζακστάν)                                          2-1 (0-2)
Μπορντό (Γαλλία)-Βέντσπιλς (Λετονία)                                               2-1 (1-0)
Μπέρνλι (Αγγλία)-Αμπερντίν (Σκωτία)                                                  3-1 παρ. (1-1)
Ντρίτα (Κόσοβο)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)                                  1-1 (1-2)
Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Σπάρτακ Γιουρμάλα (Λετονία)                     0-3 (0-6)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)                3-1 παρ. (1-1)
Ρέιντζερς (Σκωτία)-Όσιγεκ (Κροατία)                                                   1-1 (1-0)
Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)-Σεντ Γκάλεν (Ελβετία)                               1-0 (1-2)
Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Χάποελ Χάιφα (Ισραήλ)                         0-1 (1-1)
Ραντνίσκι Νις (Σερβία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)                              2-2 (0-2)
Ρίο Αβε (Πορτογαλία)-Γιαγκελόνια (Πολωνία)                                       4-4 (0-1)
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)      1-1 (1-5)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Στρέντα (Σλοβακία)                                4-1 (3-1)
Ουίπεστ (Ουγγαρία)-Σεβίλη (Ισπανία)                                                   1-3 (0-4)
Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)                          3-0 (0-1)