ΒΙΝΤΕΟ: Τρίκαλα – ΑΟ Υπάτου 1-0

Με το δεξί ξεκίνησε τις… φιλικές υποχρεώσεις ο ΑΟ Τρίκαλα που επικράτησε με 1-0 του ΑΟ Υπάτου. Το ματς διεξήχθη στα 3-5 Πηγάδια όπου οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την προετοιμασία τους..
Η ομάδα του Ράτκο Ντόστανιτς δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ και τελικά πήρε τη νίκη με 1-0, όταν στο 56΄ο Τσιμίκας έκλεψε στην μεσαία γραμμή, πέρασε κάθετα για τον Συμελίδη ο οποίος με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο ΑΟ Υπάτου έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά με τον Γιδόπουλο να κάνει σπουδαία επέμβαση και να αποκρούει το σουτ του Κωστούλα.

Οι συνθέσεις

ΑΟ Τρίκαλα: Ταΐρης, Γκότοβος, Συριόπουλος (30΄Θεολόγου), Πάνος, Γκόλιας, Τσιάρας, Τριανταφυλάκος, Μακρίδης, Σταματάκος, Ηλιάδης, Σιαλμάς
2ο ημίχρονο: Γιδόπουλος, Νιάρος, Γκουγκούδης, Πατσατζόγλου, Θεολόγου, (75΄Κούλπας), Γιουκαρής, Γκατζολάρι, Ράντι, Τσιμίκας, Συμελίδης, Αλεξανδρής (75΄Μυρσινιάς)

ΑΟ Υπάτου: Μπαμπανιώτης, Δέδες, Ευθυμίου, Βελέτης, Οικονομόπουλος, Γκαράνης, Γκούμας, Καραμέρης, Καντού, Αργυρίου, Σπανός.
Έπαιξαν και οι: Καρανάσος, Μπερνιδάκης, Κωστούλας, Πέππας, Λάμπρου