Οι αντίπαλοι της Νίκης στην τελική φάση

Ολοκληρώθηκαν χθες(Κυριακή 21/6) οι αγώνες και στους πέντε ομίλους της Β’ (ημιτελικής) φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και αναδείχθηκαν οι δέκα ομάδες που θα μετάσχουν στην Τελική φάση (17-19/7) της διοργάνωσης. Ανάμεσα στις παραδοσιακές ομάδες του αθλήματος θα βρεθεί η Νίκη Βόλου που μετά από συστηματική δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες της τα τελευταία τρία χρόνια, βλέπει τους πρώτους καρπούς των προσπαθειών της.

Οι δέκα φιναλίστ είναι:

Παναθηναϊκός, ΝΟ Χίου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, Παλαιό Φάληρο, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Λαμίας, Νίκη Βόλου, ΠΑΟΚ, ΝΟ Καβάλας.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Γέρακα, Πεντέλης):

Ιωνικός – Νηρέας Γέρακα 7-9, Παναθηναϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου 14-5, ΝΟ Πατρών – ΝΟ Χίου 5-6, ΝΟ Χίου – Ιωνικός 12-8, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Πατρών 5-13, Νηρέας Γέρακα – Παναθηναϊκός 6-7.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 13

2. ΝΟ Χίου 13

…………………………………………..

3. Νηρέας Γέρακα 9

4. ΝΟ Πατρών 6

5. Ιωνικός 3

6. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Περιστερίου, Νέας Σμύρνης):

ΝΕ Πατρών – ΓΣ Περιστερίου 4-15, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 13-4, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 3-3, ΓΣ Περιστερίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 10-19.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Πανιώνιος 9

………………………………………………

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 1

5. ΝΕ Πατρών 1

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Ηλυσιακός – Ολυμπιακός 2-8, ΝΟ Χανίων – Παλαιό Φάληρο 3-11, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Ρεθύμνου 9-8, Ολυμπιακός – ΝΟ Χανίων 4-8, ΝΟ Ρεθύμνου – Ηλυσιακός 8-11, Παλαιό Φάληρο – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 15

2. ΝΟ Χανίων 12

………………………………………

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

4. Ολυμπιακός 3

5. ΝΟ Ρεθύμνου 3

6. Ηλυσιακός 3

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Πανσερραϊκός – ΚΕ Κοζάνης 15-0, Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Λάρισας 18-6, ΝΕ Λάρισας – Νίκη Βόλου 5-11, ΚΕ Κοζάνης – Νηρέας Λαμίας 3-13, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 8-7, Νίκη Βόλου – Πανσερραϊκός 21-3.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Νηρέας Λαμίας 15

2. Νίκη Βόλου 12

………………………………………….

3. ΝΕ Λάρισας 6

4. ΝΟ Λάρισας 6

5. Πανσερραϊκός 6

6. ΚΕ Κοζάνης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 15-6, ΠΑΟΚ – ΕΑΤΕΚ 31-1, ΑΣ Απόλλο – ΝΟ Καβάλας 7-15, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 6-32, ΕΑΤΕΚ – ΑΣ Απόλλο 7-12, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος 14-11.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 15

2. ΝΟ Καβάλας 12

………………………………………………

3. ΠΑΣ Φοίβος

4. ΑΣ Απόλλο 7

5. ΕΑΤΕΚ 3

6. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

*** Στους αγώνες κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του λογιστή της ΚΟΕ Θεοφάνη Κουσαρίδα που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.

*** Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 17-19/7. Η κλήρωση της τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 1/7 στις 13.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.