Νίκη με 2-1 του ΝΠΣ Βόλος επί του ΑΟ Σελλάνων

Μετά την ισοπαλία (1-1) με τον Απόλλωνα Σμύρνης χθες Σάββατο στο δημοτικό στάδιο της Νεάπολης, σήμερα Κυριακή (9/9) ο ΝΠΣ Βόλος αντιμετώπισε εκτός έδρας, στο γήπεδο του Παλαμά, τον ΑΟ Σελλάνων, σε νέο φιλικό παιχνίδι, επικρατώντας με 2-1.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ για τους γηπεδούχους ο Τζέκος, με τους «κυανέρυθρους» να ισοφαρίζουν στο 35’ με τον Καρρίκι, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του νεοαποκτηθέντα Ισπανού μεσοεπιθετικού Κότο, ο οποίος αγωνίστηκε για 53 λεπτά.

Το δεύτερο γκολ του ΝΠΣ Βόλος πέτυχε δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47’, ο Πίσπας. Σε γενικές γραμμές έγινε ένα καλό παιχνίδι, με τον προπονητή των φιλοξενουμένων, Χουάν Φεράντο, να έχει τη δυνατότητα να δει κυρίως την αγωνιστική ετοιμότητα των θεωρητικά μη βασικών ποδοσφαιριστών της ομάδας.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Κραβαρίτης, Καρρίκι, Ρούσσος, Ανδρικόπουλος, Τουλίκας, Δώρης (65’ Γκαλίτσιος), Κορέλας, Κότο (53’  Ηλιόπουλος), Φράγκος, Πίσπας, Μπάλλας (87’  Ενγκουέμ).